81 mln z rezerw rolnych

81 mln z rezerw rolnych

Długo oczekiwana pomoc z tytułu suszy z unijnych rezerw rolniczych dociera do Hiszpanii. Stanie się to we wtorek 18 lipca, a łączna kwota wyniesie 81 mln euro. Przybyli po tym, jak Komisja Europejska przyjęła w zeszły piątek pomoc w wysokości 330 milionów dla łącznie 22 widzianych państw członkowskich dotkniętych katastrofami klimatycznymi jak powodzie czy susze.

„Ten pakiet wsparcia Pojawia się w czasie, gdy rolnicy nadal stoją przed tymi wyzwaniami”. Europejski komisarz ds. rolnictwaPolak Janusz Wojciechowski, który zgłosił przyjęcie pakietu przez władzę wykonawczą gminy po uzyskaniu zgody dwudziestego siódmego 10 lipca.

Co teraz Ostatecznie został zatwierdzonyPomoc została opublikowana w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w poniedziałek i będzie dostępna dla państw członkowskich następnego dnia, począwszy od wtorku 18 lipca, źródła społecznościowe potwierdziły Europa Press.

Hiszpania jest Główny kraj beneficjent Z tej klauzuli Bruksela pozostawia puste rezerwy rolne na rok 2023, chociaż te same źródła wskazywały, że fundusz ten mógłby zostać wzmocniony w razie potrzeby, aby stawić czoła przyszłym kryzysom.

Konkretnie ten pakiet Składał się z 250 milionów Pozostałe rezerwy rolne na ten rok, oprócz dodatkowych 80 mln z budżetu UE.

To jest Fundusz Trzeciej Pomocy Po tym, jak pierwsza partia 56,3 mln została przekazana polskim, bułgarskim i rumuńskim rolnikom, druga z kolejnych 100 mln trafiła do pięciu sąsiednich krajów najbardziej dotkniętych zwiększonym importem zboża z Ukrainy: Węgier, Polski, Bułgarii, Rumunii i Słowacji.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *