82% chilijskich pracowników z optymizmem patrzy w przyszłość w swoim miejscu pracy – G5noticias

Przyszłość pracy jest niewątpliwie jedną z najbardziej niepokojących kwestii wśród ludności. Ustalenie pewnych standardów stabilności gospodarczej, postępu i bezpieczeństwa to aspekty, których Chilijczycy poszukują w swojej przyszłości.

W ten sposób badanie People at Work 2022: Global Workforce View przeprowadzone przez ADP® Research Institute wykazało, że 82% pracowników w Chile optymistycznie podchodzi do przyszłego zatrudnienia w ciągu najbliższych pięciu lat. Chilijskie poziomy optymizmu

„W ciągu ostatnich kilku lat widzieliśmy, jak społeczeństwo zaobserwowało zmiany w pewnych trendach i preferencjach. Napędzane głównie przez pandemię Covid-19, a obecnie przez wysoki poziom inflacji, którego doświadczają region i inne części świata – komentuje Louis Burnaby, dyrektor zarządzający ADP w Argentynie, Chile i Peru.

Jednak pomimo tej sytuacji większość Chilijczyków z optymizmem patrzy na swoją przyszłą pracę. W tym sensie mężczyźni wykazują to w 83%, a kobiety w 81%.

Podobnie są trzy grupy, które nadal są bardziej optymistyczne niż reszta populacji. Pod tym względem wyróżnia się grupa wiekowa 18-24 lata, która osiąga poziom optymizmu na poziomie 83,7%, następnie 83,6% dla osób w wieku 25-34 lata i 83% dla osób w wieku 35-44 lata.

Dla tych, którzy czują się „całkowicie” optymistyczni, to aż 50%, a dla tych, którzy już teraz bardzo optymistycznie patrzą na swoją przyszłość w pracy, to tylko do 32%. Oznacza to, że można sobie wyobrazić, że Chilijczycy dobrze widzą swoją przyszłą pracę, pomimo wydarzeń, które miały miejsce na poziomie globalnym i krajowym.

Jak czują się Chilijczycy i czego się spodziewać?

Chilijczycy z pewnością chcą zmian w swojej przyszłości, a na tej ścieżce są czynniki istotne dla osiągnięcia pożądanej stabilności. Na pytanie, czy w pierwszej kolejności są zadowoleni ze swojej obecnej pracy, 86% odpowiedziało, że tak, w porównaniu z 43%, które wskazało, że nie czują się komfortowo w swojej obecnej pracy z powodu braku rozwoju, ponieważ są to mężczyźni, którzy czują 48% mniej komfortowych w swoim miejscu pracy w porównaniu do 38% kobiet.

Podobnie pracownicy w naszym kraju mają pewne oczekiwania w oparciu o ich obecne zatrudnienie na najbliższe 12 miesięcy, przy czym 67% skupia się na możliwości osiągnięcia wzrostu wynagrodzenia. Najważniejsza dla chilijskiego pracownika jest dobra pensja na poziomie 71%, pewność zatrudnienia na poziomie 53% i elastyczność harmonogramów do 39%.

„W ten sposób możemy zrozumieć, że Chilijczycy mają wysokie oczekiwania co do tego, co czeka ich w miejscu pracy od teraz i w przyszłym roku, koncentrując się głównie na ich rozwoju i wzroście, i gdzie 41% widzi, że jeśli nie zrealizują tych oczekiwań, ja będzie starał się założyć moją firmę”, mówi Bernabé. Prywatny”.

O dochodzeniu

People at Work 2022: globalne spojrzenie na siłę roboczą [1] Bada postawy pracowników wobec dzisiejszego świata pracy oraz ich oczekiwania i oczekiwania w miejscu pracy w przyszłości.

Instytut Badawczy ADP® przebadał 32 924 pracowników w 17 krajach na całym świecie w okresie od 1 do 24 listopada 2021 r. Wśród nich byli

– 15 683 w Europie (Francja, Niemcy, Włochy, Holandia, Polska, Hiszpania, Szwajcaria i Wielka Brytania)

– 3829 w Ameryce Północnej (USA i Kanada)

– 5768 w Ameryce Łacińskiej (Argentyna, Brazylia i Chile)

– 7644 w regionie Azji i Pacyfiku (Australia, Chiny, Indie i Singapur)

Ankieta została przeprowadzona online w lokalnym języku. Globalne wyniki zostały zważone, aby odzwierciedlić wielkość aktywnej populacji w każdym kraju. Wagi oparte są na danych Banku Światowego na temat siły roboczej, zaczerpniętych z danych ILOSTAT, centralnej statystycznej bazy danych Międzynarodowej Organizacji Pracy (ILO), z dnia 8 lutego 2022 r.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.