9 sierpnia 2022 (wtorek) (07:00 GMT)

Ponad 4 miliony szczepionek przeciwko Covid-19 przybyło z Kovacs do Wenezueli
Ta treść została opublikowana 09 sierpnia 2022 – 07:05

USA TRUMP – MIAMI/WASHINGTON – Stany Zjednoczone czekają na szczegóły bezprecedensowej sytuacji w historii kraju, ponieważ w poniedziałek FBI przeprowadziło przeszukanie rezydencji byłego prezydenta Donalda Trumpa w Mar-a-Lago na Florydzie, rzekomo w poszukiwaniu dokumenty tajne jego prezydentury.

(zdjęcie) (audio) (wideo)

Kryzys Tajwan-Pekin – Tajwan rozpoczął dziś gry wojenne, aby przetestować swoje zdolności obronne przeciwko Chinom, które od prawie tygodnia rozprzestrzeniają swoją potęgę militarną na wyspie w odwecie za wizytę przewodniczącego Izby Reprezentantów USA w Tajpej. Nancy Pelosi.

(zdjęcie) (wideo)

Wojna na Ukrainie

=========

Sytuacja – Moskwa/Lwów – Napięcie wokół ukraińskiej elektrowni atomowej w Zaporożu, największej w Europie, wskazuje na niebezpieczeństwo nasilenia walk na południu kraju, który Rosja chce siłą zaanektować na południu kraju. Jak Donbas (wschód).

(zdjęcie) (wideo)

BIAŁORUŚ – MOSKWA – Białoruski reżim Aleksandra Łukaszenki, którego władza osłabła dwa lata temu podczas masowych protestów opozycji, odniósł sukces dzięki kampanii wojskowej Rosji na Ukrainie, aby odwrócić uwagę międzynarodowej od represji w okresie, który uważany jest za ostatnią dyktaturę w Europie. (analityka)

(obrazek)

Gruzja – Lwów (Ukraina) – Czternaście lat po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji na Gruzję Legion Gruziński pomaga armii ukraińskiej przeciwko Rosji, a dowódca tej formacji Mamuka Mamolaszwili wspomina wsparcie, jakiego Ukraina udzieliła wówczas Gruzinom . Napisane przez Rostislava Averchuka. (wywiad)

(obrazek)

—————

Japońska bomba atomowa – TOKIO – W południowym japońskim mieście Nagasaki we wtorek obchodzono 77. rocznicę niszczycielskiego ataku nuklearnego, który zniszczył miasto, w kontekście zaniepokojenia wojną na Ukrainie i utratą impetu ogólnego rozbrojenia. jądrowy.

(zdjęcie) (dźwięk)

WYBORY W KENII – NAIROBI – Około 22 milionów zarejestrowanych wyborców wybiera swojego prezydenta w wyborach powszechnych w Kenii, w wysoce konkurencyjnych wyborach iz nadzieją, że przemoc, która wstrząsnęła poprzednimi głosowaniami, nie powtórzy się.

(zdjęcie) (wideo)

KOREA – Seul – Najcięższe deszcze w ciągu ostatnich 80 lat spowodowały we wtorek co najmniej siedem zabitych i sześciu zaginionych w Seulu i okolicach, oprócz powszechnych powodzi, podczas gdy Korea Północna jest również w pogotowiu z powodu ulewnych deszczy na południu. z kraju.

(zdjęcie) (wideo)

Dzień Ludów Rdzennych

———————–

AMERYKA ŁACIŃSKA – LIMA – Międzynarodowy Dzień Ludów Tubylczych, obchodzony we wtorek, przypomina jedno z największych wyzwań społecznych Ameryki Łacińskiej: społeczeństwa żyją między zapomnieniem o państwie a przemocą, która wydaje się być jedyną rzeczą, która nie zmienia jednego rządu na inny. (panorama)

(zdjęcie) (wideo) (dźwięk)

AMAZON – QUITO – Z okazji Dnia Ludności Rdzennej Koordynator Organizacji Rdzennych Dorzecza Amazonki (COICA) uruchomił „odliczanie 80×25”, które będzie odliczać dni pozostałe do osiągnięcia celu ochrony 80% Amazonii do 2025 r. .

—————————

Pożar Kuby – Matanzas (Kuba) – Walka z płomieniami spowodowanymi największą katastrofą przemysłową na Kubie zakończyła się czwartym dniem w Matanzas (Zachód), wśród niepewności i obaw, że pożar rozprzestrzeni się na nowe składy paliw.

(zdjęcie) (wideo)

Guatemala Press – Guatemala City – Gwatemalski sąd podejmuje decyzję, czy po aresztowaniu oskarżyć dziennikarza Jose Rubéna Zamorę, czołowego krytyka rządu kierowanego przez Alejandro Giamattiego, za pranie brudnych pieniędzy, wymuszenia i handel wpływami. 29 lipca.

(zdjęcie) (wideo)

KOLUMBIA-BOGOTA KONFLIKT Komisja Prawdy Bogoty przedstawia rozdział swojego raportu końcowego na temat historycznego opisu konfliktu zbrojnego w Kolumbii, „Nie zabijesz”, który wyjaśnia kontekst, w jaki sposób i dlaczego doszło do cykli przemocy w tym kraju.

(zdjęcie) (wideo)

Kronika

———–

Dzień Wenezueli – Maracaibo (Wenezuela) – We wspólnocie San Vicente de Mabué nie ma „rzeczy”, a przynajmniej jej mieszkańcy, z grupy etnicznej Wayu, nalegającej na demaskowanie „zapomnienia”, w którym się znaleźli. W tym opustoszałym miejscu obfitują roszczenia rdzennych mieszkańców, z których niektóre wydają się być ignorowane przez pokolenia w Wenezueli. Hector Pereira

(zdjęcie) (wideo)

wywiady

——————–

JOAN – Miami (USA) – W ten wtorek Juan świętuje 50 lat życia bez nostalgii, wydając autobiografię pełną brakujących przebojów i kroków, w której jest wdzięczny za „fantastyczną” karierę muzyczną, a także wieści o nowy album, który jest „autorstwem Posta”, jak mówi wywiad z Efe. Autor: Yvonne Malaver

(wideo) (zdjęcie)

(Przesłano również historię Juana i jego kariery, co dodało skrzydeł reszcie kolumbijskich muzyków)

laboratorium

[email protected]

Jeśli chcesz wiedzieć o wydarzeniach i innych wydarzeniach medialnych zaplanowanych na dziś lub w ciągu najbliższych 365 dni, w Hiszpanii i na świecie, oddajemy do Twojej dyspozycji globalną agendę cyfrową, która jest dostępna online i stale aktualizowana . Ta EFE zna nowe wezwanie. To narzędzie umożliwia segmentację prognoz według zainteresowań użytkowników.

Aby uzyskać więcej informacji na temat tego lub innych produktów, skontaktuj się z naszym Działem Obsługi Klienta pod numerem (34) 902222392, stale od 8:30 do 20:00 lub pod adresem e-mail [email protected]

EFE 2022. Redystrybucja i redystrybucja całości lub części treści Usług EFE bez uprzedniej i wyraźnej zgody Agencia EFE SA jest wyraźnie zabroniona.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.