A Światowa Organizacja Zdrowia ostrzega, że ​​epidemia „potrwa o rok dłużej niż powinna”, ponieważ biedne kraje nie są szczepione

A Światowa Organizacja Zdrowia ostrzega, że ​​epidemia „potrwa o rok dłużej niż powinna”, ponieważ biedne kraje nie są szczepione

Dostawa szczepionek przeciw COVID z mechanizmu Kovacsa wylądowała w Sudanie na początku października. Zdjęcie: AFP.

COVID-19 „będzie trwał przez rok dłużej niż powinien”, ponieważ najbiedniejsze kraje nie otrzymują potrzebnych im szczepionekŚwiatowa Organizacja Zdrowia ostrzega.

W tym kontekście dr Bruce Aylward, jeden z liderów Światowej Organizacji Zdrowia, powiedział, że kryzys spowodowany rozprzestrzenianiem się SARS-Cov-2 może „z łatwością kontynuować do 2022 roku”.

Mniej niż 5% populacji Afryki Został zaszczepiony obiema dawkami, w porównaniu do 40% na większości innych kontynentów.

Pierwotna idea stojąca za Covax, wspieranym przez ONZ globalnym programem sprawiedliwej dystrybucji szczepionek, polegała na tym, aby wszystkie kraje miały dostęp do szczepionek za pośrednictwem tego mechanizmu, w tym uczestniczące kraje bogate.

Jednak większość krajów G7 zdecydowała się wycofać po rozpoczęciu działalności Bezpośrednie umowy dwustronne z firmami farmaceutycznymi Aby zabezpieczyć swoje szczepienia.

Zdecydowana większość szczepionek przeciw Covid była stosowana w krajach o średnio- lub średniozamożnym dochodzie. Afryka stanowi jedynie 2,6% dawek przyjmowanych na całym świecie.

priorytet

Zdjęcie: Getty Images

Grupa organizacji charytatywnych, w tym Oxfam i Połączony Program Narodów Zjednoczonych, skrytykowała Kanadę i Wielką Brytanię za kupowanie szczepionek dla swoich mieszkańców za pośrednictwem Covax.

Oficjalne dane pokazują, że na początku tego roku tWielka Brytania otrzymała 539 370 dawek Pfizera, podczas gdy Kanada otrzymała mniej niż 1 milion dawek AstraZeneca.

Aylward wezwał bogate kraje do porzucenia swoich pozycji w kolejce na zakup szczepionek, aby firmy farmaceutyczne mogły to zrobić Daj pierwszeństwo krajom o niskich dochodach.

Zaznaczył, że bogate kraje muszą „podsumować” swoje stanowisko w sprawie dobrowolnych zobowiązań podjętych na szczytach, takich jak letnie spotkanie G7.

„Mogę powiedzieć, że nie jesteśmy na dobrej drodze”, powiedział. „Naprawdę musimy przyspieszyć (dystrybucję szczepionek) czy wiesz co? Ta epidemia potrwa rok dłużej niż to konieczne.”

Wielka Brytania dostarczyła ponad 10 milionów szczepionek krajom, które ich potrzebują i obiecała łącznie 100 milionów szczepionek.

Sojusz Dobroczynności Szczepionka ludowa Opublikował nowe dane wskazujące, że tylko jedna na siedem dawek obiecanych przez firmy farmaceutyczne i kraje bogate dociera do krajów ubogich.

zaszczepić kobietę. Fot. Agencja Ochrony Środowiska

(Z informacjami od BBC Mondo)

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *