Acciona, CAF i EIT InnoEnergy stawiają na Zeleros, aby promować Hyperloop w Europie

Walencja, Hiszpania, 22 lipca 2021 r. /PRNewswire/ — Zeleros, europejska firma z siedzibą w Walencja (Hiszpania), która opracowuje skalowalny system hyperloop, ogłosiła wsparcie dla trzech głównych graczy, którzy przyspieszą rozwój swojego flagowego systemu transportowego do podróży z prędkością 1000 km/h i zerową emisją bezpośrednią: ACCIONA, CAF i EIT InnoEnergy.

ACCIONA, światowy lider w rozwoju zrównoważonej infrastruktury, prowadzi tę nową rundę inwestycji Walencji, wnosząc swoje ogromne doświadczenie i wiedzę techniczną do budowy szybkich linii przesyłowych, realizując tego typu projekty w Hiszpanii, Włochy, a nawet Norwegia, gdzie w ramach projektu buduje obecnie najdłuższe tunele kolejowe w krajach skandynawskich Podążaj za linią. “Ta inicjatywa jest zgodna z koncepcją zrównoważonej mobilności, którą opowiadamy się w Acciona i dlatego zdecydowaliśmy się ją wesprzeć. Wierzę, że nasze doświadczenie, w połączeniu z naszym bogatym doświadczeniem w firmie w zakresie transportu kolejowego, przyniesie wspaniały dodatek wartości do tego projektu” – skomentował Telmo Pérez Luaces, Dyrektor ds. Innowacji w Dziale Infrastruktury ACCIONA.

Grupa CAF z siedzibą w Beasain jest jednym z międzynarodowych standardów w projektowaniu i wdrażaniu kompleksowych systemów mobilności i rozwiązań transportowych. Z ponad 100-letnią historią zrealizowała ważne projekty w wielu krajach na pięciu kontynentach. Lier Aguirre, z Działu Rozwoju Korporacji i Nowych Przedsiębiorstw Grupy CAF, mówi: „Jako eksperci od wagonów, wniesiemy całe nasze doświadczenie, aby zaprojektować solidną kapsułę, która pozwoli obniżyć koszty infrastruktury oraz zapewni bezpieczeństwo i wydajną eksploatację”.

Również EIT InnoEnergy, standard w dziedzinie zrównoważonej energii i promotor projektów takich jak European Battery Alliance, w tym przypadku wesprze Zeleros w rozwoju hiperpętli w Europie. Josep Mikel Torrigrossa, Dyrektor ds. Nowego Biznesu w EIT InnoEnergy Iberia, podkreśla: „W EIT InnoEnergy mocno wierzymy w potencjał technologii Zeleros do łączenia świata w ciągu kilku minut i w sposób zrównoważony, a naszym celem jest wspieranie tworzenia silnego ekosystemu na poziomie europejskim, aby wzmocnić jego rozwój. ” . .

Trzej partnerzy dostarczają wiedzę w kluczowych obszarach rozwoju Hyperloop: infrastruktury, pojazdów i ram rozwoju przemysłowego na poziomie europejskim. W ten sposób dołączają do zespołu ponad 180 profesjonalistów i 50 organizacji, dzięki którym system hyperloop zaproponowany przez Zeleros jest możliwy.

David PistoneCEO i współzałożyciel Zeleros, podkreśla: „Dla Zeleros jesteśmy zaszczyceni, że mamy partnerów branżowych na poziomie ACCIONA, CAF i EIT InnoEnergy, aby urzeczywistnić ten ambitny projekt, dzięki któremu chcemy poszerzać granice mobilności wiemy o tym, dzięki czemu jest szybszy i bardziej zrównoważony. Nadal podejmujemy zdecydowane kroki, aby to osiągnąć.”

Hiszpania jest liderem w dziedzinie szybkich systemów transportowych, a teraz także w hiperpętli. Kraj promował i krzesło Jeden z pierwszych na świecie komitetów normalizacyjnych Hyperloop i kieruje projektem europejskim Hiperniks Promowany przez organizację Komisji Europejskiej Shift2Rail. Ministerstwo Nauki i Ministerstwo Transportu ogłosiły również plany utworzenia pierwszego europejskiego toru testowego w Hiszpanii, a stowarzyszenia takie jak MAFEX czy Railway Innovation Hub stworzyły własne grupy robocze skupiające sektor kolejowy.

Zeleros nadal się rozwija. w lutym odsłonić Współpraca z gigantem lotniczym Airbus w celu przetestowania elektrycznego układu napędowego, a kilka tygodni temu budowa Pilot Z systemu siłowników liniowych stosowanego w Hyperloop do usuwania węgla z kolei z operacji logistycznych w portach i na lotniskach. Z01, model jego superszybkiego pojazdu, będzie narażony W Pawilonie Hiszpańskim na Expo Dubai 2020 (Zjednoczone Emiraty Arabskie, Zjednoczone Emiraty Arabskie) od października 2021 do marca 2022. Szybki rozwój Zeleros jest kluczowym elementem, który wyróżnia Hiszpanię w wyjątkowy sposób, kładzie solidny fundament pod wdrożenie Hyperloop na całym świecie i po raz kolejny ustanowił standard w systemach szybkiego transportu drogowego.

o seler

Zeleros to hiszpańska firma z siedzibą w Walencja Kto kieruje rozwojem Hyperloop w Europie. Unikalne technologie stosowane w pojazdach umożliwiają tworzenie skalowalnych torów hyperloop, znacznie obniżając koszt w przeliczeniu na kilometr infrastruktury i działając na bezpieczniejszych poziomach ciśnienia. Firma pracuje również nad rozwojem zaawansowanych rozwiązań mobilnych, aby zautomatyzować porty i lotniska, wykorzystując swoje technologie i wiedzę stosowaną w tych sektorach. Założona w 2016 roku przez David Pistone (CEO), Daniel Orient (CTO) i Juan Vesin (CMO), po otrzymaniu podwójnej nagrody w konkursie organizowanym przez Elona Muska (SpaceX) w Los Angeles. Zeleros współpracuje ze znanymi graczami przemysłowymi i ośrodkami badawczymi na całym świecie, aby hiperpętle stały się rzeczywistością w następnej dekadzie. Obecnie koordynuje ponad 180 osób w rozwoju, w tym organizacje takie jak Red Eléctrica de España, Tecnalia, CIEMAT, Renfe czy EIT Climate-KIC. www.zeleros.com

O Acciona

ACCIONA jest światowym liderem w dostarczaniu odnawialnych rozwiązań dla gospodarki neutralnej pod względem emisji dwutlenku węgla. Jej oferta biznesowa obejmuje energię odnawialną, uzdatnianie wody i zarządzanie nią, ekologiczny transport i systemy mobilności, odporną infrastrukturę itp. Firma jest neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla od 2016 roku. Acciona odnotowała sprzedaż w wysokości 6 472 mln euro w 2020 roku i jest obecna w ponad 60 krajach. https://www.acciona.com

O Grupie Kaf

Grupa CAF jest międzynarodowym liderem na rynku jako dostawca kompleksowych systemów transportowych, zarówno kolejowych (metro, tramwaj, duże prędkości, podmiejskie, podmiejskie, LRV, lokomotywy, roboty budowlane, elektryczne) jak i nieszynowych (autobusy miejskie). zrównoważony). Z obrotem w wysokości 2762 mln euro w 2020 r. Grupa CAF składa się obecnie z ponad 13 000 pracowników, z zakładami produkcyjnymi w Hiszpanii, Francji, Stanach Zjednoczonych, Brazylii, Meksyku, Polsce i Wielkiej Brytanii, a także liczba filii na całym świecie. https://www.caf.net/es

O EIT InnoEnergy

EIT InnoEnergy Napędza transformację energetyczną i jest wiodącym ekosystemem zrównoważonej energii. Zapewnienie innowacji i kapitału ludzkiego potrzebnego do wdrożenia Zielonego Ładu i przyczynienie się do osiągnięcia celów dekarbonizacji w Europie.

Uznawany na całym świecie za najbardziej aktywnego inwestora w sektorze energetycznym; Po zainwestowaniu w ponad 500 firm, EIT InnoEnergy wspiera innowacje w wielu obszarach.

Założona w 2010 roku i wspierana przez Europejski Instytut Innowacji i Technologii (EIT), EIT InnoEnergy ma biura w całej Europie oraz w Boston (EE.UU). www.innoenergy.pl

Zdjęcia – https://mma.prnewswire.com/media/1579427/Zeleros_1.jpgZdjęcia – https://mma.prnewswire.com/media/1579428/Zeleros_2.jpgZdjęcia – https://mma.prnewswire.com/media/1579429/Zeleros_3.jpgZdjęcia – https://mma.prnewswire.com/media/1579430/Zeleros_4.jpgZdjęcia – https://mma.prnewswire.com/media/1579431/Zeleros_5.jpgLogo – https://mma.prnewswire.com/media/1579432/Zeleros_Logo.jpg

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *