ACS rozszerza swoje zaangażowanie w centra danych w Polsce

ACS rozszerza swoje zaangażowanie w centra danych w Polsce

Madryt, 2 października (prasa europejska) –

Hochtief, niemiecka spółka zależna ACS, podpisała w Polsce umowę na budowę centrum danych w konsorcjum z lokalną spółką Adamietz Warszawa dla Grupy Data4, europejskiego operatora i inwestora centrów danych.

Tym samym firma kierowana przez Florentino Péreza w dalszym ciągu rozszerza swoje zaangażowanie w centra danych na nowych rynkach, zgodnie ze strategią, którą wdrożyła już w przypadku innych nowych technologii, takich jak baterie, sektor biofarmaceutyczny, ekologiczny wodór czy zrównoważona mobilność.

W Stanach Zjednoczonych jej spółka zależna Turner wypromowała już kilka centrów danych w tym kraju do tego stopnia, że ​​wygenerowała już w tym sektorze sprzedaż o wartości 3,6 miliarda dolarów (3,36 miliarda euro).

Tymczasem jej australijska spółka zależna Cimic zdobyła w zeszłym roku kontrakt w Indonezji na budowę centrum danych o wartości 66 mln euro, a Hochtief zrobi to samo w Niemczech we współpracy z funduszem Palladio za ponad 100 mln euro.

Z tej okazji polska spółka zależna Hochtief Polska zainstaluje nowe centrum danych na pierwszym tego typu kampusie w Polsce, które zajmie powierzchnię 4 hektarów w podwarszawskich Jawczycach – podała firma.

Grupa Data4 planuje wydzielić cztery budynki data center o łącznej mocy 60 MW. Pierwsza, o mocy 8 megawatów, została oficjalnie otwarta w maju ubiegłego roku i ma powierzchnię 2200 metrów kwadratowych.

Za budowę drugiego budynku, podzielonego na szereg obiektów usług technologicznych i część biurową, odpowiedzialne będzie konsorcjum utworzone przez Hochtief Polska i Adamietz Warszawa.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *