Administracja Bidena mianuje nowego charge d’affaires szefem ambasady w Hawanie

El nuevo encargado de negocios estadounidense en La Habana, Benjamin Ziff. Foto de archivo.

Waszyngton zmienił swojego człowieka, by stał w nim na czele ambasady Hawana. Dziesięć dni temu Benjamin Ziv przybył do stolicy Kuby jako chargé d’Affairs, gdzie Senat nie zatwierdził żadnego ambasadora USA na wyspie, mimo że dwustronne stosunki dyplomatyczne podniosły się siedem lat temu na wyższy poziom.

Departament Stanu poinformował w poniedziałek, że Ziv przejmuje stanowisko, by zastąpić Timothy’ego Zunigę Browna, mianowanego przez administrację Trumpa w 2018 roku.

Nowy charge d’affaires jest weteranem amerykańskiej dyplomacji. Był dyrektorem Imigracyjnej Grupy Zadaniowej w Urzędzie ds. Półkuli Zachodniej Departamentu Stanu w kwietniu 2021 r. i był odpowiedzialny za koordynację polityki i strategii migracyjnej Departamentu na Półkuli Zachodniej.

Był także Senior Fellow w Departamencie Stanu Niemiecko-Amerykańskiego Funduszu Marshalla (GMF), gdzie zajmował się stosunkami amerykańsko-europejskimi i odbudową stosunków transatlantyckich.

Wcześniej pełnił funkcję zastępcy szefa misji w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Madrycie (Hiszpania) oraz zastępcy zastępcy sekretarza stanu w Biurze do Spraw Europejskich, odpowiedzialnego za stosunki z państwami nordyckimi i bałtyckimi oraz za działania Departamentu w europejskiej dyplomacji publicznej . .

W Ameryce Łacińskiej Ziv był zastępcą dowódcy ambasady w Bogocie w Kolumbii, a wcześniej w swojej karierze pełnił funkcje w dyplomacji publicznej w Australii, Izraelu, Panamie i Peru.

Po roku spędzonym w National War College w Waszyngtonie pełnił funkcję zastępcy dyrektora Biura ds. Ameryki Środkowej w Departamencie Stanu, po czym zajmował szereg wysokich stanowisk w ambasadach Stanów Zjednoczonych w Wenezueli, Włoszech i Iraku.

Zeff urodził się w Kalifornii i posiada tytuł licencjata nauk politycznych na California State University w Long Beach. Ponadto posiada tytuł magistra prawa i dyplomacji Fletcher School oraz tytuł magistra bezpieczeństwa narodowego National War College.

Poliglota, otrzymał od Departamentu Stanu nagrodę Moro za dyplomację publiczną oraz nagrodę Presidential Rank Award.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.