Adrien Brody, Wyrażając wiecznego introwertyka

Adrien Brody, lat 48, znalazł swój wymarzony dom na północy stanu Nowy Jork, około czterech godzin od Wielkiego Jabłka. Osobiście wykonał przeprojektowanie, które obejmowało sprowadzenie materiałów z całego świata i rozległą pracę, której ukończenie zajęło lata.

Pod tym adresem w 2013 roku przywitał się z George’em Mokwai. W środku dnia pracy i koleżeństwa francuski artysta zaprosił aktora, by wziął pędzel i przyniósł go na płótno. Całkowicie improwizowany, epizod ten oznaczał jego pierwsze podejście do dyscypliny. „Czułem dużą swobodę twórczą” – przyznał The Guardian w niedawnym wywiadzie.

Jego styl malarski nie miał radykalnych zwrotów w jego karierze, ale dodał kilka niuansów: od tego czasu za każdym razem, gdy kręci nowy film, wynajmuje przestrzeń, w której może wziąć pędzel i pokazać swoją mniej tajemniczą twarz: Adriena Brody’ego właściciel za własną pracę.

Z kolei w Hollywood jego kroki były zygzakowate i nie zawsze zadowalające. Jaka jest najbardziej pamiętna praca, którą wykonałeś w ciągu ostatniej dekady? Jego rola Houdiniego w miniserialu o tym samym tytule na kanale History Channel przyniosła mu nominacje do nagrody Emmy i Gildii Aktorów Ekranowych, a także Hotel El Gran w Budapeszcie (2014) zagrała znakomicie jako jedno z dzieci starszej Tildy Swinton. Ale niewiele w tym jest, co zostało namaszczone jako jedna z największych obietnic świata.

Wyjaśnia swój czas w Skinny Cows jako jednego z największych wygranych aktorów w branży północnoamerykańskiej: nagrodę Akademii, którą zdobył w marcu 2003 roku za pianista. Miał 29 lat i został najmłodszym zdobywcą nagrody, zaszczyt, który nadal posiada. Po poszukiwaniu nauczyciela tego kalibru, powinno się otworzyć wszystkie drzwi i zamknąć najbardziej potrzebną twórczą współpracę.

Ale chwała nie była, a właściwie przedstawienie jeszcze bardziej utrudniło jego scenę po opuszczeniu planu filmowego Romana Polańskiego. W oczach publiczności Brody znakomicie zagrał żydowskiego kompozytora Władysława Szpilmana, hipnotyzując od pierwszej chwili w kadrze do końca. Rola wymagała od niego maksimum psychicznego i fizycznego (schudł 14 kilogramów, w hotelach w Niemczech iw Polsce towarzyszył mu tylko fortepian) i zmieniła go na zawsze.

„To była ogromna odpowiedzialność i to mnie zmieniło” – przyznał w październiku magazynowi GQ o kręceniu filmu, co pogrążyło go w ponurym obrazie na prawie rok. A po rozdaniu Oscarów „wyglądało na to, że wszedł w burzę”.

La Cronica Frances. Zdjęcie: dzięki uprzejmości Scout Pictures. © 2020 Twentieth Century Fox Film Corporation Wszelkie prawa zastrzeżone

twoje dokumenty w postać króla konga I wioska Były to najważniejsze tytuły w jego karierze w kolejnych latach. Choć będzie to jego debiut z Wesem Andersonem (Darjeeling Ltd.), który będzie najbardziej owocnym projektem na dłuższą metę: nie pracował z żadnym reżyserem więcej niż jeden raz i właśnie zakończył zdjęcia do swojej szóstej współpracy, miasto asteroid. Tymczasem w swoim najnowszym programie Kronika francuska, Dała mu rolę handlarza dziełami sztuki, który identyfikuje geniusza w człowieku uwięzionym za morderstwo (Benicio del Toro).

W chilijskich kinach możliwość zobaczenia jej będzie otwarta od tego czwartku 18, podczas gdy jej druga główna rola była transmitowana na ekranie. Brody szturmem w trzecim sezonie Dziedziczenie, Najsłynniejszy dramat w aktualnej telewizji. Jego postać jest postacią inwestora zainteresowanego wojną między Loganem (Brian Cox) a Kendallem (Jeremy Strong), który zaprasza ich na swoją wyspę poza Nowym Jorkiem, jak widać w niedzielę w czwartym rozdziale kursu.

A jest jeszcze więcej: in blondAna de Armas jako Marilyn Monroe, która ma się ukazać w 2022 roku na Netfliksie, wciela się w rolę słynnego dramatopisarza Arthura Millera, jej partnera w latach 1956-1961.

„To wyjątkowy moment” – powiedział aktor Guardianowi. „Naprawdę nie potrafię wskazać, co to jest. Może to jest coś we mnie, z zadowoleniem przyjąłem więcej”.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *