Afgański ruch oporu nazywa tymczasowy rząd talibów „nielegalnym”

Etiopia krytykuje „ingerencję” krajów arabskich w spór o tamę na Nilu
Ta treść została opublikowana 08 września 2021 – 07:25

KABUL, 8 września (EFE) – Narodowy Front Oporu (NRF), ugrupowanie opozycyjne walczące z talibami w północnej prowincji Pandższir, określił nowo utworzony tymczasowy rząd islamistów w Afganistanie jako „nielegalny”. Społeczność międzynarodowa nie uznaje jego reżimu.

Ruch zbrojny, który wezwał do narodowego powstania przeciwko władzy talibów, powiedział w oświadczeniu, że „Front Ocalenia Narodowego uważa deklarację rządu tymczasowego talibów za nielegalną, co jest wyraźnym wskaźnikiem wrogości grupy wobec narodu afgańskiego”.

Front partyzancki określił nowy reżim, który został tymczasowo powołany tylko z członkami talibów – choć obiecywali więcej nominacji poza swoim kręgiem – jako „zagrożenie dla stabilności i bezpieczeństwa Afganistanu, regionu i świata”.

Front Ocalenia Narodowego, który w tym tygodniu stracił kontrolę nad prowincją Panjshir, opozycyjną twierdzą talibów, poparł swoją obietnicę kontynuowania walki z talibami, stając się jedyną siłą, która otwarcie mierzy się z nowym rządem.

„Nasi niezależni i kochający wolność ludzie… będą kontynuować opór, dopóki kraj nie zostanie wyzwolony od talibów i ich terrorystycznych sojuszników” – powiedział w notatce.

Dla Frontu Ocalenia Narodowego ustanowienie demokratycznego, legalnego i prawowitego rządu może być osiągnięte jedynie dzięki woli i głosom ludzi w wyborach powszechnych uznanych przez społeczność międzynarodową.

„Wzywamy ONZ, Unię Europejską… i inne kraje do odroczenia uznania i powstrzymania się od nawiązania stosunków dyplomatycznych z reżimem talibów do czasu spełnienia warunków” – powiedział.

Front, w skład którego wchodzą członkowie obalonego rządu, również wspomniał o swoich planach „przyszłego rządu”, po „konsultacjach z wybitnymi osobistościami politycznymi i ekspertami politycznymi z Afganistanu”.

Front Ocalenia Narodowego jest kierowany przez Ahmeda Masouda, syna nieżyjącego afgańskiego przywódcy Ahmeda Shaha Massouda, legendy walczącego z Sowietami i Talibami. i były wiceprezydent Afganistanu Amrullah Saleh.

Jej szeregi składają się z bojowników i byłych członków afgańskich sił bezpieczeństwa, którzy uciekli na ten obszar po zwycięstwie talibów i zdobyciu Kabulu 15 sierpnia.

Po tym, jak talibowie zdobyli Panjshir, siły NRF wróciły do ​​pobliskich gór, przysięgając, że staną do walki.

Tymczasowy rząd ogłoszony wczoraj przez ruch talibów, na którego czele stoi mułła Hassan Akhund. Z mułłą Yaqoubem – synem założyciela przywódcy talibów mułły Omara – jako ministra obrony. a obecny lider sieci Haqqani, Sirajuddin Haqqani, jest m.in. tymczasowym ministrem spraw wewnętrznych. EFE

azq-hsb-igr / mt / alf

© EFE 2021. Redystrybucja i redystrybucja całości lub części treści Usług EFE bez uprzedniej i wyraźnej zgody EFE SA jest wyraźnie zabroniona.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *