AFIP pracuje nad stworzeniem systemu satelitarnego do walki z uchylaniem się od płacenia podatków

Prezes AFIP, Carlos Catagneto, szczegółowo opisał system, według którego będą szukać sektorów, które unikają rozszerzania bazy podatników. Przekroczenia danych i umowy z władzami w celu wykrycia naruszeń.

26 września 2022 08.31

The AFIP Pracuje nad wdrożeniem systemu satelitarnego do wykrywania operacji uchylania się od obrotu zgodnie z jednym z wniosków Międzynarodowego Funduszu Walutowego w jego ostatnim przeglądzie, Zgodnie z oczekiwaniami w przypadku Noticias Argentinas (NA), szefa organu ds. windykacji, Karol Castanito.

będzie celem ryby z akwarium, Castagneto powiedział, dodając, że zawierają porozumienia z innymi agencjami państwowymi w celu przyspieszenia tranzytu informacji. Są to Arsat, Conae i Ministerstwo Nauki i Technologii.

Wyjaśnił, że jeśli ktoś płaci za majątek osobisty i ma dom i samochód i płaci, a sąsiad ma większy dom i sprowadzony samochód i nie płaci za majątek osobisty, to chodzi o to, żeby przyciągnąć tych, którzy nie płacą.

Ściśle mówiąc, jej poprzedniczka na stanowisku, Mercedes Marc del Pont, ogłosiła to samo w październiku zeszłego roku.

Zobacz też

nacisnąć

Ten system satelitarny da nam również przegląd konkretnych sektorów i różnych rodzajów działalności gospodarczej, na przykład znalezienie nieautoryzowanej fabryki, magazynów lub niezapowiedzianych obszarów zasadzonych i zadeklarowanie ich jako pola bez działalności. Dzięki temu systemowi musimy poszerzyć bazę podatnikówpodkreśl.

Zobacz też

AFIP .zwiększono

Działania Fedu jeszcze się nie skończyły: oto, co nadchodzi

Według Castagneto system ten będzie systemem katastralnym, dzięki czemu będziemy mogli poszerzyć bazę podatników, aby byli bardziej sprawiedliwi i sprawiedliwi.

Zobacz też

c

Ekskluzywny: "Nie uda nam się uzyskać miękkiego lądowania i f

AFIP

W walce z uchylaniem się Castagneto podkreśla pracę wykonaną w nowych sektorach, takich jak górnicy Kryptowaluty: są to nowe formy uników, które odkrywamy, gdy różne systemy się dostosowują. Musisz umieścić nagłówek na informacji, aby przeciąć dane.

Jak wspomniał w tym, co prowadzi od zmiany gabinetu pod koniec lipca, Agencja wykryła ponad 35 000 nieautoryzowanych ton zboża, z czego większość trafia do tuczu bydła. W czwartek znaleźliśmy w Azul . dodatkowe 1500 ton.

Podkreślił, że uniki nie są wymagane, zwłaszcza w terenie. Być może w pewnym momencie poszukiwano tego ciała, nie teraz. Posiadamy macierz ryzyka i nadzorujemy wszystkie działania. We wszystkich sektorach występują uniki.

Jak potwierdził Umowa między AFIP i IRS dla Stanów Zjednoczonych postępuje stopniowo:Umowa jest bardzo zaawansowana i istnieje wola polityczna. Powiedział, że teraz jest porozumienie, ale chodzi o konkretne przypadki i wyjaśnił, że porozumienie już zostało wysłane i koordynujemy spotkania. Zwrócą nam pieniądze i spodziewamy się, że można to zrobić w bardzo krótkim czasie.

Przewidujemy, że nie zgłoszonych może być co najmniej 100 miliardów dolarów.

Propozycję złożył osobiście minister gospodarki Sergio Massa podczas jego podróży do Stanów Zjednoczonych. Właśnie na spotkaniu z Davidem Liptonem i Janet Yellen, sekretarzem skarbu tego kraju. Castagneto potwierdził, że ściśle współpracujemy z Massą i jego zespołem.

dr

Z drugiej strony zaznaczam, że W Argentynie znaleziono 2500 osób z kontami za granicą bez zezwolenia Poprzez różne umowy międzynarodowe. Konta na Twoje nazwisko, które nie zostały zadeklarowane w Argentynie lub w innym kraju. Ta wymiana działa na osobę ludzką, Szwajcaria lub Luksemburg pyta o pochodzenie pieniędzy i rozpoczyna się praca przeciwko praniu pieniędzy.

Jeśli chodzi o import, szef AFIP wyjaśnił, że wciąż rozważane są środki mające na celu zadbanie o każdego dolara.

Odbyło się święto środków ostrożności, a dziś chcemy podjąć uczciwe i sprawiedliwe środki. SIMI (Kompleksowy System Kontroli Importu) został wycofany i rozmawiamy z BCRA i gospodarką, co jest najlepszym środkiem, aby nikomu nie zaszkodzić, powiedział i wyjaśnił, że SIMI jest wycofane, ale zostało to przeanalizowane, ponieważ powinniśmy mieć obcą walutę wsparcie w BCRA.

Castagneto ogłosiło również, że pracuje nad przerobieniem strony internetowej, aby była bardziej przyjazna dla użytkownika. Oprócz Wyeliminowany zostanie wymóg walidacji rejestracji AFIP w agencji.

Zrozumiemy, że kiedy się zarejestrujesz, musisz udać się do agencji, a my zrobimy wszystko cyfrowo za pomocą rozpoznawania twarzy. Dziś mamy 2 mln podatników, którzy muszą jechać, aby dokonać tej rejestracji, dlatego przedłużyliśmy decyzję pozwalającą im tego nie robić o 30 dni, a za tydzień wydamy instrukcje, jak dokonać nowych rejestracji i jak się dostosować ich. stary, powiedział.

AFIP

Jeśli chodzi o dyskusję dotyczącą obciążeń podatkowych w Argentynie, przewodniczący AFIP przyznał, że istnieje wiele podatków, ale zaznaczył, że niewiele ma większy wpływ na pobór. Dlatego mówię, że to mit, że w Argentynie płaci się tak wiele podatków. Jeśli chodzi o presję podatkową, są inne państwa, które są większe niż tutaj. W 2019 roku, kiedy objął urząd, mieliśmy presję podatkową na poziomie 32,3%, a dziś jesteśmy na poziomie 28%.

Wreszcie Castagnet potwierdził, że inflacja Nie przynosi to nikomu korzyści i szkodzi przewidywalności na przyszłość i walczył o to, aby Kongres zatwierdził budżet na 2023 r. Z propozycjami prania pieniędzy dodanymi do już uruchomionego budżetu i rozszerzonego na budowę. W ciągu kilku dni od złożenia wniosku wynik był bardzo ciekawy i jest wiele pytań w obsłudze podatnika. Oczekiwania są wysokie, a kwestia mieszkaniowa jest fundamentalna, jest to polityka rządu dla tego rządu. Swoje przemówienie zakończył słowami: „Chcemy zatwierdzić budżet”.

* Napisane przez Laurę Ojeda, opublikowane w Noticias Argentinas (NA)

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.