Agenci aresztują 11 przemytników za transport migrantów w północnym Meksyku

Agenci aresztują 11 przemytników za transport migrantów w północnym Meksyku
Ta treść została opublikowana 29 września 2022 – 23:47

Monterrey (Meksyk), 29 września (EFE). – Aby przetransportować grupę 47 nielegalnych imigrantów, którzy podróżowali w konwoju składającym się z 10 samochodów, który próbował dotrzeć do granicy meksykańsko-amerykańskiej, 11 osób, rzekomo przemytników ludzi, zostało aresztowanych w zeszły czwartek przez siły bezpieczeństwa w meksykańskim stanie Nuevo Leon w północnym Meksyku.

Imigranci pochodzą z Salwadoru, Hondurasu, Nikaragui, Gwatemali i Kuby. Wśród nich jest 36 dorosłych (19 mężczyzn i 17 kobiet) oraz 11 nieletnich, których płeć nie została określona.

W oświadczeniu Sekretariat Bezpieczeństwa Publicznego Nuevo Leon powiedział, że wydarzenia zostały zarejestrowane, gdy agenci wykonywali misje prewencyjne i obserwacyjne na autostradzie na południu tego stanu.

„Agenci państwowi ujawnili, że konwój 10 samochodów znajdował się na skraju wspomnianej drogi. Kiedy zbliżali się, aby sprawdzić, czy to nagły wypadek i zapewnić wsparcie, policja zdała sobie sprawę, że większość z nich pochodzi z zagranicy” notatka.

Następnie agenci natychmiast aresztowali 11 osób, 2 kobiety i 9 mężczyzn, którzy rzekomo przewozili migrantów, a także zabezpieczyli 10 pojazdów.

Imigranci pozostali pod opieką Narodowego Instytutu ds. Migracji (INM), a nieletni z Krajowego Systemu Integralnego Rozwoju Rodziny (DIF).

W Meksyku rząd wysłał prawie 30 000 członków sił zbrojnych na północną i południową granicę, gdzie w ciągu ostatnich trzech miesięcy przechwycił 124 300 imigrantów, co stanowi wzrost o 115% w porównaniu z tym samym okresem w poprzednim okresie. Dokumentacja wydziałowa. Obrona narodowa.

Transfer imigrantów odzwierciedla rekordowy przepływ imigracji do Stanów Zjednoczonych, gdzie służby celne i ochrona granic (CBP) przechwyciły do ​​tej pory ponad 1,82 miliona osób w roku podatkowym 2022, który rozpoczął się w październiku ubiegłego roku. EFE

agc/jmrg//jrh

(obrazek)

EFE 2022. Redystrybucja i redystrybucja całości lub części zawartości Usług EFE bez uprzedniej i wyraźnej zgody Agencia EFE SA jest wyraźnie zabroniona.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.