Agenda medialna EFE International 12-18 kwietnia 2021

Ta treść została opublikowana 09 kwietnia 2021-17: 29

Poniedziałek, 12 kwietnia

=================

Różne stolice – monitorowanie pandemii Corona (codzienne relacje w ciągu tygodnia z różnych perspektyw)

Quito: Sprawdź wyniki niedzielnych wyborów w Ekwadorze.

Lima: Kontynuacja wyników niedzielnych wyborów w Peru.

La Paz: podsumowanie wyników niedzielnych wyborów w Boliwii.

Moskwa: Prezydent Rosji Władimir Putin odwiedza miejsce, w którym wylądował astronauta Jurij Gagarin, w 60. rocznicę pierwszego załogowego lotu w kosmos.

Waszyngton – na cześć ofiar przemocy zbrojnej w Stanach Zjednoczonych, były demokratyczny prawodawca Gabriel Giffords, zastrzelony w 2011 roku w Arizonie, postawił 38 000 białych róż i 4 000 waz.

Was (Francja). – Rynek audiowizualny Miptv w Cannes zaczął organizować spotkania online z powodu epidemii.

BUENOS AIRES: Argentyński minister gospodarki Martin Guzman rozpoczął podróż po czterech krajach europejskich w poszukiwaniu wsparcia w negocjacjach z Międzynarodowym Funduszem Walutowym.

Rangun (Birma): Wygnany przywódca Birmy, Aung San Suu Kyi, zostaje postawiony przed sądem oskarżony o różne przestępstwa, takie jak nielegalny import sprzętu do komunikacji bezprzewodowej.

Wiedeń. – 64. sesja Komisji Narodów Zjednoczonych ds. Środków Odurzających (CND), organu wykonawczego ONZ ds. Polityki narkotykowej.

Rzym: Organizatorzy Biennale w Wenecji prezentują 17. edycję Biennale Architektury, które po zawieszeniu w ubiegłym roku odbędzie się od 22 maja do 21 listopada.

Kair. Początek muzułmańskiego miesiąca postu lub Ramadanu. (Informacje również z innych stolic arabskich i islamskich)

Bruksela. Wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej Margaret Westager omawia z posłami do Parlamentu Europejskiego w Komisji Wolności Obywatelskich propozycje dotyczące ustawy o usługach cyfrowych i ustawy o rynkach cyfrowych.

Bruksela. Komisja Petycji Parlamentu Europejskiego rozpatruje petycję w sprawie transportu szkolnego w Hiszpanii.

Wtorek 13 kwietnia

==================

Berlin: Sąd w niemieckim Stuttgarcie rozpoczął proces przeciwko dwunastu domniemanym prawicowym ekstremistom, członkom komórki terrorystycznej o nazwie „Gruppe S.”. Oskarżony o planowanie ataków na polityków i meczety.

Jerozolima: – Izrael obchodzi Dzień Jerozolimy po izraelskiej okupacji wschodniej części miasta po wojnie sześciodniowej.

Teheran: rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow przebywa z oficjalną wizytą w Iranie.

Paryż: Sąd w Paryżu orzekł w sprawie dotyczącej obrazu Camille’a Pissarro, który jest przedmiotem roszczeń Francuza Leona Mayera przeciwko muzeum w Oklahomie. Obraz został zrabowany przez jego rodzinę, która miała wyznanie żydowskie w czasie okupacji hitlerowskiej.

Bruksela. – Komisja Petycji Parlamentu Europejskiego omawia odszkodowania dla osób poszkodowanych w wyniku oszustwa Avensa i Forum Filatelistycznego, a inna omawia różnice w wynagrodzeniach pracowników więzień w Katalonii i w pozostałej części Hiszpanii.

Wiedeń. Organizacja Krajów Eksportujących Ropę Naftową (OPEC) publikuje miesięczny raport o rynku ropy.

Paryż: Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju przedstawia raport na temat podatków dochodowych w państwach członkowskich.

Organizacja Narodów Zjednoczonych: Fundusz Ludnościowy Narodów Zjednoczonych, agencja odpowiedzialna za zdrowie seksualne i reprodukcyjne, organizuje konferencję prasową w celu przygotowania prezentacji swojego rocznego raportu, który koncentruje się na prawie do fizycznej niezależności.

Środa 14 kwietnia

=====================

Waszyngton: Dyrektor Departamentu Europejskiego w Międzynarodowym Funduszu Walutowym Alfred Kamer przedstawia regionalny raport o perspektywach gospodarczych kontynentu europejskiego.

Bruksela: Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg spotyka się z sekretarzem generalnym obrony USA Lloydem Austinem.

Paryż. Airbus zbiera się na Walnym Zgromadzeniu, na którym przedstawi decyzje w sprawie odnowienia mandatu Prezesa Rady Dyrektorów René Obermanna oraz trzech innych dyrektorów niewykonawczych: Ambaro Moraleda, Victora Chu i Jean-Pierre’a Clamdio. .

Ankara: – Minister spraw zagranicznych Grecji Nikos Diindos złożył wizytę w Turcji, gdzie spotka się ze swoim tureckim odpowiednikiem Mevlutem Cavusoglu, aby omówić napięte stosunki między sąsiednimi krajami.

Paryż: Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju przedstawia coroczny raport na temat reform polityki strukturalnej.

Bruksela: Wiceprezes Europejskiego Banku Centralnego Luis de Guindos przedstawia Komisji Gospodarczej Parlamentu Europejskiego roczne sprawozdanie Fundacji za rok 2020.

Bruksela: Komisja Transportu i Turystyki Parlamentu Europejskiego omawia sytuację sektora turystycznego w nadchodzącym sezonie letnim.

Czwartek, 15 kwietnia

==================

Haga. Holandia organizuje „Global Circular Economy Forum + Climate”, czyli cyfrową konferencję z udziałem rządów, organizacji międzynarodowych i sektora prywatnego (do 16 kwietnia).

Amsterdam – World Press Photo Awards, w którym w tym roku znalazło się czterech hiszpańskich zwycięzców.

Pjongjang: Korea Północna obchodzi „Dzień Słońca”, urodziny Kim Il-sunga, dziadka obecnego przywódcy i założyciela kraju.

Bruksela. – Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej rozstrzyga spór wywołany odmową władz bułgarskich wydania aktu urodzenia dziecka składającego się z dwóch kobiet.

Bruksela: Sekretarz Generalny NATO Jens Stoltenberg uczestniczy w konferencji NATO poświęconej cyberobronie.

Londyn: Brytyjski pisarz Ken Follett prezentuje swoją nową powieść „Nigdy” na wirtualnej konferencji prasowej.

SAN FRANCISCO (USA): Amerykański sędzia prowadzący sprawę ekstradycji byłego prezydenta Peru Alejandro Toledo sprawdza, czy przebywa on w areszcie domowym, czy też nakazuje mu powrót do więzienia.

Jerozolima: Izrael obchodził Dzień Niepodległości, według kalendarza żydowskiego, kiedy David Ben-Gurion ogłosił w 1948 r. Koniec brytyjskiego mandatu i ustanowienie nowoczesnego państwa żydowskiego.

Organizacja Narodów Zjednoczonych: Rada Bezpieczeństwa ONZ dokonuje przeglądu ostatnich wydarzeń wojny w Jemenie.

Waszyngton – dyrektor administracyjny półkuli zachodniej Alejandro Werner przedstawia na konferencji prasowej regionalny raport na temat perspektyw gospodarczych w Ameryce Łacińskiej

Bruksela. Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej powraca do orzekania o praworządności i niezawisłości sądownictwa w Polsce.

BRUKSELA – Komisja Zdrowia Publicznego Parlamentu Europejskiego omawia propozycję Komisji Europejskiej dotyczącą przyspieszenia zatwierdzania szczepionek kompatybilnych z wariantami koronawirusa.

Bruksela: Komisja Handlu Międzynarodowego Parlamentu Europejskiego dyskutuje z przedstawicielami Komisji Europejskiej i Europejskiej Służby Działań Zewnętrznych na temat handlu między blokiem wspólnotowym a Birmą po przewrocie wojskowym w tym kraju.

Bruksela. – Komisja ds. Rolnictwa i Komisji Petycji Parlamentu Europejskiego organizuje przesłuchanie w sprawie petycji obywatela w sprawie zakazu chowu zwierząt gospodarskich w klatkach.

Piątek 16 kwietnia

===================

Waszyngton: japoński premier Yoshihide Suga udaje się do Stanów Zjednoczonych, aby spotkać się z prezydentem USA Joe Bidenem.

Moskwa: Spotkanie ministra spraw zagranicznych Rosji Siergieja Ławrowa ze swoim serbskim odpowiednikiem Nikolą Silakovym.

Miami (Stany Zjednoczone). Wspomnienie nieudanej inwazji w Zatoce Świń (Kuba), w której 60 lat temu Stany Zjednoczone próbowały obalić Fidela Castro.

BRUKSELA – Eurogrupa organizuje wideokonferencję.

Sobota 17 kwietnia

==================

Moskwa: Rosyjski statek kosmiczny Sojuz MS-17 wraca na Ziemię z rosyjskimi astronautami Siergiejem Ryżikowem i Siergiejem Kudierczkowem oraz amerykańską astronautą Kathleen Robbins na pokładzie.

Lizbona. Nieformalne spotkanie ministrów gospodarki i finansów Unii Europejskiej (Ecofin).

Niedziela, 18 kwietnia

===================

Moskwa: Hiszpański tenor Placido Domingo wykonuje operę „Don Carlos” w Teatrze Bolszoj.

amg

© EFE 2021. Redystrybucja i redystrybucja całości lub części zawartości Usług EFE jest wyraźnie zabroniona bez uprzedniej i wyraźnej zgody EFE SA.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *