Aktor Sean Penn sponsorem Ukraińskiego Centrum Pomocy Uchodźcom w Krakowie | ludzie | rozrywka

Amerykański aktor i reżyser filmowy Sean Ben Podpisałem w środę z Urzędem Miasta Krakowa (południe) a Umowa sponsorska na utworzenie w Polsce ośrodka szkoleniowego dla ukraińskich doradców uchodźców.

Sean Penn, film dokumentalny o inwazji Rosji na Ukrainę

Projekt będzie realizowany przez fundację kierowaną przez Bena, Obejmuje specjalistyczne kursy dla pracowników socjalnych, którzy będą wykonywać swoją pracę z uchodźcami oraz rehabilitację różnych mieszkań socjalnych Miasto Kraków przeznaczono na mieszkania dla rodzin ukraińskich.

CORE (Organized Community Relief Effort) zostało założone przez zdobywcę dwóch Oscarów z Hollywood Film Academy w 2010 roku, aby pomóc ofiarom trzęsienia ziemi, które w tym roku zniszczyło Haiti.

„Mamy do czynienia z sytuacją kryzysową, z którą żaden rząd nie poradzi sobie sam” – dodał. Sean Penn zapowiedział na konferencji prasowej w Krakowie. „W podobnych sytuacjach działaliśmy już wcześniej i dlatego poszerzamy sieć współpracy z naszymi ekspertami i teraz staramy się stworzyć równą sieć w Polsce”on dodał.

Na konferencji prasowej z prezydentem Krakowa Jacek Majchrowski, Ben był „przekonany, że w tym przypadku sektor publiczny i prywatny muszą współpracować”, Kilka słów podpisanych przez polskiego burmistrza i opisanych jako „od przyjaciela”.

Organizacja charytatywna prowadzona przez Pensylwanię wyróżnia się zapewnianiem stałej, długoterminowej pomocy na obszarach, na których działa, zapewnianiem specjalistycznych szkoleń dla lokalnego personelu oraz próbami odbudowy społeczności dotkniętych katastrofami lub sytuacjami kryzysowymi.

Aktor udał się w lutym na Ukrainę, aby nakręcić film dokumentalny o inwazji, której kraj doświadczył od 24 lutego zeszłego roku przez siły rosyjskie.

Aktor i reżyser po raz pierwszy odwiedził ten kraj w listopadzie 2021 r., by przygotować się do tego dokumentu, pośród napięć między Ukrainą a Rosją, i to nie pierwszy raz, kiedy brał udział w akcjach humanitarnych lub wypowiadał się. o konfliktach politycznych.

Według polskich władz od początku inwazji na Ukrainę do Polski przybyło około 2,2 mln uchodźców, co czyni ten kraj głównym odbiorcą przesiedleńców wojennych.

Kilka dni temu duże polskie miasta, takie jak Warszawa czy Kraków, wystąpiły z międzynarodowym apelem o pomoc w radzeniu sobie z masowym napływem uchodźców, który w ciągu zaledwie trzech tygodni zwiększył ich populację o 15%. (ja)

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.