Aktorka, która grała dziewczynę z Listy Schindlera pomaga ukraińskim uchodźcom przedostać się do Polski

Lista Schindlera – Uważany jest za 96% najbardziej zapadających w pamięć filmów poświęconych II wojnie światowej iz biegiem czasu stał się filmem kultowym. Oliwia Dąbrowska, która gra dziewczynę w czerwonym płaszczu, ujawniła na portalach społecznościowych, że w ostatnich tygodniach poświęciła się niesieniu pomocy ukraińskim uchodźcom oraz pomocy potrzebującym, gdy opuszczają swój kraj i przybywają do Polski. Jego działania są chwalone na portalach społecznościowych.

nie przegap: Transformers: Michael Bay przyznaje, że jego filmy są „głupimi robotami”

Został wyreżyserowany przez Stevena Spielberga i wydany w 1993 roku. Lista Schindlera, oparty na prawdziwych wydarzeniach, przedstawia historię niemieckiego biznesmena w Polsce, który widzi szansę na zarobienie pieniędzy, gdy naziści dojdą do władzy. Założył firmę produkującą naczynia kuchenne, używając pochlebstw i przekupstwa, aby zdobyć kontrakty wojskowe, a do pomocy w prowadzeniu fabryki sprowadził księgowego i finansistę Isaaca Sterna. Jednak rozwój wojny zmienia jego spojrzenie na sprawy, a jego firma staje się szansą na uratowanie setek ludzi przed śmiercią. Film zdobył Oscara za najlepszy film, najlepszą reżyserię, najlepszy scenariusz adaptowany, najlepsze zdjęcia, najlepszą ścieżkę dźwiękową, najlepszy montaż i najlepszą reżyserię, nie licząc Złotych Globów, które również zdobył w tym samym czasie.

Dąbrowska Miała zaledwie trzy lata, kiedy grała dziewczynę poncho z Listy Schindlera, młodą Żydówkę wciągniętą w konflikt i walczącą o przetrwanie; Czerwony kolor jego sukni podkreśla jego niewinność, a także niezliczone ofiary eksterminacji w tym czasie. Teraz, gdy Rosja rozpoczęła wojnę i inwazję na ziemie ukraińskie, Olivia Nie stał bezczynnie i teraz udziela pomocy najbardziej potrzebującym. Oto post, który 32-letnia aktorka opublikowała kilka tygodni temu na Instagramie, gdzie rozpoczęła wolontariat:

Zapraszamy do lektury: Batman: Garnitur inspirowany wojną w Wietnamie, Adamem Westem i Aniołem Śmierci

Zawsze była symbolem nadziei. Niech znowu będzie.

Kilka dni po tym poście Olivia Wraca z kolejnymi aktualizacjami sytuacji:

Potrzebujemy Twojej pomocy tutaj, na granicy polsko-ukraińskiej. Wszystko pomaga: potrzebujemy darowizn rzeczowych i finansowych, możesz też zgłosić się na ochotnika do pomocy osobiście. Sytuacja jest tragiczna. Jestem też wolontariuszem tutaj, na granicy i widziałem to na własne oczy. Wśród tych miejsc były skutki bombardowania armii rosyjskiej. Dziś Rosja zbombardowała Jaworiewa. Tylko 20 km od Polski. Tak blisko! Boję się, ale jeszcze bardziej popycha mnie to do pomocy uchodźcom.

W swoim ostatnim poście Olivia Pamiętajcie, że nadal jest aktywna jako wolontariuszka na rzecz ukraińskich uchodźców, a ponadto udostępnia kilka stron o darowiznach: „No cóż, mała aktualizacja! Tylko dlatego, że mnie nie było, ani przez chwilę nie myśl, że nic nie zrobiłem: wszystko to razem z mamą pomagałem uchodźcom fizycznie, fizycznie lub online”.

Podczas gdy międzynarodowe media przez wiele dni skupiały się na skandalu z Willem Smithem i Chrisem Rockiem podczas rozdania Oskarów w 2022 r., inwazja na Ukrainę i nakazane przez niego bombardowania trwają nadal. Prezydent Rosji Władimir Putin Nie zatrzymali się i wysiedlili z domów niezliczoną liczbę ludzi, którzy w desperacji uciekają do innych krajów Europy w poszukiwaniu ucieczki przed chaosem. Zgodnie z ujawnionymi informacjami euronews Na początku marca Polska przyjęła ponad dwa miliony Ukraińców, którzy uciekli przed inwazją, a konflikt wydawał się nie doczekać szybkiego rozwiązania.

Możesz być zainteresowanym także tym: Michael Bay mówi, że ludzie powinni mówić o Ukrainie zamiast o Willu Smith

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.