Aktywny program dla Diaz-Canel w Nikaragui

Aktywny program dla Diaz-Canel w Nikaragui

Managua, Nikaragua. – Prezydent Republiki Kuby Miguel Diaz-Canel przyleciał wczoraj w poniedziałek na lotnisko międzynarodowe Augusto Cesar Sandino W Nikaragui do udziału w inauguracji ponownie wybrany prezydent Daniel Ortega i wiceprezydent Rosario Murillo.

Bardzo się cieszymy, że przyjeżdżamy do Nikaragui, siostrzanej ziemi, przyjaznego kraju, ludzi, których znamyi Prezydent potwierdził przed prasą.

Diaz-Canel powitał urzędników ambasady kubańskiej i ich rodziny oraz spotkał się z Kubańczykami mieszkającymi w kraju Ameryki Środkowej, którzy zapewnili ich, że kiedy pozwoli na to obecna pandemia, odbędzie się spotkanie La Nación i La Emigración.

Podobnie pierwszy sekretarz partii spotkał się z nikaraguańskimi przyjaciółmi naszego kraju, z których wielu studiowało na wyspie i którzy okazali swoje poparcie dla rewolucji kubańskiej i jej przywódców.

Diaz-Canel nadal spotyka się z irańskim wiceprezydentem

Prezydent Kuby Miguel Diaz-Canel spotkał się z wiceprezydentem ds. gospodarczych Islamskiej Republiki Iranu Mohsenem Rezaei w ramach prezydenckiej ceremonii otwarcia w Nikaragui.

Spotkanie robocze pozwoliło nam ocenić pozytywny stan stosunków politycznych między dwoma krajami, które przez dziesięciolecia cierpiały z powodu sankcji gospodarczych nałożonych przez Stany Zjednoczone, a które nasiliły się w czasach pandemii.

Diaz-Canel i Rezaei skorzystali z okazji, aby porozmawiać o dalszym rozwoju i pogłębianiu relacji gospodarczych, handlowych i kooperacyjnych, szczególnie w takich obszarach jak zdrowie i przemysł farmaceutyczny.

Strona internetowa Cubanrix poinformowała, że ​​prezydent Kuby wysłał specjalne pozdrowienia do najwyższego przywódcy Iranu Alego Chameneiego i prezydenta tego kraju, Seyeda Ibrahima Raisi.

Prezydent Nikaragui obejmuje urząd

Na emblematycznym Plaza de la Revolución w Managui prezydent Republiki Nikaragui Daniel Ortega i wiceprezydent Rosario Murillo otrzymali listy uwierzytelniające jako wybitne osobistości.

خلال خطاب التنصيب تحدث زعيم جبهة التحرير الوطني الساندينية عن قيمة الدفاع عن الثورة. وأشاروا إلى كوبا وفنزويلا بوصفهما شعوب جديرة تقاوم العقوبات الوحشية من الإمبراطورية.

أكد دانيال أورتيغا أن الرئيس هو الشعب وأن قيادة البلاد تعد بالعمل على القضاء على الفقر والجوع ومواصلة تحسين الظروف المعيشية للنيكاراغويين.

كما حضر حفل الافتتاح ممثلو بوليفيا ، والجمهورية العربية الصحراوية ، وروسيا ، والهند ، والصين ، من بين آخرين ؛ بالإضافة إلى ما يقرب من 300 من المرافقين الانتخابيين في آخر ممارسة للاقتراع.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.