Alarm w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach z powodu Covid-19 – Prensa Latina

Urugwajscy naukowcy nie zgadzają się z rządowymi środkami zwalczania wirusa Covid-19 - Prensa Latina

Dane Panamerykańskiej Organizacji Zdrowia (PAHO) ostrzegają, że w ubiegłym tygodniu odnotowano ponad 1,1 miliona nowych przypadków i 31 tysięcy zgonów, w tym cztery z pięciu krajów o największej liczbie odnotowanych tygodniowych zgonów na świecie. Powierzchnia.

Na przykład w Meksyku nastąpił nieznaczny wzrost przypadków; Podczas gdy na Karaibach Kuba i Republika Dominikany mają największą liczbę infekcji, Trynidad i Tobago mają najwyższy wskaźnik śmiertelności.

Liczba infekcji w Ameryce Środkowej wzrosła w ciągu ostatnich dwóch tygodni, szczególnie w Belize, Panamie i Gwatemali, ale w Hondurasie i Kostaryce zaczęła spadać.

Na południu pandemia nasyca szpitale w Boliwii, Chile i Urugwaju, gdzie większość pacjentów to młodzi ludzie w wieku od 25 do 40 lat, a w brazylijskim mieście Sao Paulo 80% łóżek na oddziałach intensywnej opieki medycznej. ponownie zajęty.

Duże obszary miejskie Kolumbii mają również bardzo wysoki wskaźnik obłożenia łóżek w ośrodkach intensywnej terapii.

Komentując szczepienia, dr Carissa Etienne, dyrektor Pan American Health Organization, ubolewała, że ​​tylko jedna na dziesięć osób w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach ukończyła harmonogram szczepień przeciwko Covid-19, ponieważ nie podano wystarczających dawek nawet w celu ochrony grup Najsłabszy.

Zauważył, że oprócz szczepionek region potrzebuje również wsparcia finansowego na uzyskanie dodatkowych dostaw, a także zwiększenie zdolności do produkcji szczepionek.

„W tym kontekście wzywamy kraje do wzmocnienia środków zdrowia publicznego w miejscach o wysokim wskaźniku przenoszenia, co jest najskuteczniejszym sposobem zmniejszenia liczby przypadków, dopóki wystarczająca ilość szczepionek nie będzie dostępna dla wszystkich” – powiedział dr Etienne.

agp / rbp

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *