ALBA-TCP i mówienie numerów

Hawana-. Zakończony rok był trudny dla świata, zwłaszcza dla krajów wchodzących w skład Boliwariańskiego Sojuszu na rzecz Narodów Ameryki i Porozumienia Handlu Naszego Ludu (ALBA-TCP).

Plaga pandemii wywołanej przez Covid-19 została spotęgowana przez interwencję USA i destabilizujące działania przeciwko członkom bloku, klęski żywiołowe i konsekwencje niesprawiedliwego globalnego porządku gospodarczego.

Kuba jest mocno oblężona, Wenezuela i Nikaragua także są oblężone; Boliwia zebrała się, by stawić czoła wznowionym przygotowaniom do zamachu stanu.

W tym samym czasie na Saint Vincent i Grenadynach wybucha niszczący wulkan, a na Haiti kolejne trzęsienie ziemi, które, choć nie należy do mechanizmu, cieszy się całą ich solidarnością.

Tymczasem Karaiby cierpią z powodu brutalnych przerw w turystyce, a także różnego rodzaju wahań gospodarczych.

Był to jednocześnie okres dużej pracy, w tym XIX szczytu w Caracas z okazji dwustulecia bitwy pod Carabobo oraz wielu spotkań sektorowych promujących współpracę

Grupa utworzyła fundusz humanitarny, aby założyć Bank Szczepionek Alba, a także Bank Leków, aby pomóc złagodzić skutki pandemii.

W związku z tym ustanowiła humanitarny most powietrzny, za pośrednictwem wenezuelskich linii lotniczych Conviasa, do transportu szczepionek, personelu medycznego, leczenia i zaopatrzenia.

Tą i inną drogą kubańskie bataliony medyczne podróżowały do ​​krajów NATO, a także innych w regionie i poza nim, by walczyć z Covid-19. Uratowano tysiące istnień ludzkich.

4 marca Conviasa przetransportowała 20 000 dawek chińskiej szczepionki Sinopharma do Wspólnoty Dominiki w ramach akcji finansowanej przez Alba Bank.

Coś podobnego stało się z mostem powietrznym i morskim, który zapewnił pomoc Saint Vincent i Grenadynom po erupcji wulkanu La Soufriere.

Wśród swoich inicjatyw wzajemnej pomocy gospodarczej Bank Alba przekazał 2 miliony dolarów pomocy gospodarczej krajom Karaibów Wschodnich. Umożliwiło im to zakończenie negocjacji z firmami i krajami trzecimi w sprawie zakupu szczepionek.

Kraje te otrzymały również finansowanie dla drobnych producentów rolnych w celu wzmocnienia suwerenności i bezpieczeństwa żywnościowego.

W duchu ALBA ponad 2000 młodych ludzi z Ameryki Łacińskiej, Karaibów i Afryki kształci się na lekarzy społecznych w Latynoamerykańskiej Szkole Medycznej (ELAM), która ma biura na Kubie i Wenezueli.

ALBA-TCP świętuje swoje 17. urodziny za namową Fidela Castro i Hugo Chaveza oraz przy akompaniamencie innych liderów, w tym Daniela Ortegi i Evo Moralesa.

Hawana będzie gospodarzem swojego XX Szczytu 14 grudnia, który będzie okazją do przeglądu, zaproponowania, przyjęcia i uznania wyników tych wysiłków przeciwko neoliberalizmowi, współpracy i integracji oraz przeciwko ingerencji USA.

W tych latach walki trzy kraje Ameryki zostały ogłoszone strefami wolnymi od czytania i pisania: Wenezuela (2005), Boliwia (2008) i Nikaragua (2009).

Ponad sześć milionów ludzi w krajach bloku i innych skorzystało z cudownej misji, która przywróciła wzrok, wyleczyła choroby oczu i wyprodukowała ponad 41 milionów soczewek.

Nie potrzebujesz szkła powiększającego, aby rozpoznać te osiągnięcia. Jest niczym innym jak próbą ukrycia faktu, że w sześciu krajach ALBA-TCP ponad milion osób zostało zidentyfikowanych jako osoby wrażliwe i niedostatecznie chronione.

Podobna liczba z nich otrzymała pomoc techniczną, np. protetykę, i była leczona w ponad dwóch milionach konsultacji.

Są to liczby, które mówią.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *