ALBA-TCP i rządy Ameryki Łacińskiej z zadowoleniem przyjmują zwycięstwo wyborcze Pedro Castillo w Peru

ALBA-TCP i rządy Ameryki Łacińskiej z zadowoleniem przyjmują zwycięstwo wyborcze Pedro Castillo w Peru

W swoim oświadczeniu ALBA-TCP podkreśliła głęboką karierę demokratyczną Peruwiańczyków, organizując wybory parlamentarne, które odbyły się 11 kwietnia, a druga tura 6 czerwca.

Blok integracyjny życzył powodzenia w administracji wybranego prezydenta na drodze budowania własnego modelu rozwoju narodowego i umacniania jedności Ameryki Łacińskiej i Karaibów.

Pedro Castillo nowym prezydentem Peru, po wygraniu drugiej tury wyborów | Kubadebata

W oświadczeniu podkreślono, że „sojusz widzi z wielką nadzieją, że to powszechne zwycięstwo przyczyni się do wzmocnienia trwałych więzi między narodami wielkiego narodu”.

W ciągu dnia kubański prezydent Miguel Diaz-Canel napisał na Twitterze: „Serdeczne gratulacje dla prezydenta Pedro Castillo z okazji zwycięstwa w wyborach i ogromnego poparcia ludu peruwiańskiego”.

Ze swojej strony kubański minister spraw zagranicznych Bruno Rodriguez przesłał swoje najgorętsze gratulacje wybranemu prezydentowi i narodowi peruwiańskiemu historycznego zwycięstwa w wyborach.

Boliwia również powitała Castillo i podkreśliła zwycięstwo demokracji w liście opublikowanym przez Departament Stanu.

„Boliwia życzy mu wszelkich sukcesów podczas jego kadencji jako pierwszego prezydenta Peru i wyraża gotowość do dalszego pogłębiania historycznych więzi braterskich, które łączą oba narody” – czytamy w liście.

Z Wenezueli minister spraw zagranicznych Jorge Arreza wygłosił oświadczenie z gratulacjami dla Castillo i uczczeniem sukcesu historycznego dnia wyborów 6 czerwca w Peru.

W swoim oświadczeniu rząd Wenezueli oświadczył, że „jego wybór jest dowodem demokratycznej woli narodu peruwiańskiego”, ponieważ oficjalnie uznał zwycięstwo Castillo i jego peruwiańskiej partii Liber prezydentowi Nicolasowi Maduro.

Później sam Maduro świętował początek „nowego cyklu politycznego” w Peru wraz z przybyciem Castillo i życzył mu powodzenia. „Lud Wenezueli obejmuje was, bracia i siostry” – zakończył w swoim przesłaniu.

Wiceprezydent Argentyny, Cristina Fernandez de Kirchner, życzyła prezydentowi elektowi powodzenia w jego administracji i wysłała wielki uścisk do narodu peruwiańskiego, podczas gdy prezydent Alberto Fernandez powtórzył gratulacje dla Castillo w poście na Twitterze, w którym wezwał Prezydent Peru do „pracy na rzecz zjednoczonej Ameryki Łacińskiej”.

Minister spraw zagranicznych Meksyku, Marcelo Ebrard, wysłał swoje gorące gratulacje do Castillo i przekazał meksykańskie pozdrowienie „z całym uznaniem i braterstwem”, a oświadczenie rządu meksykańskiego pogratulowało również władzom wyborczym i narodowi peruwiańskiemu. Ponieważ bronił woli ludu i instytucji demokratycznych.

“Rząd meksykański powtarza przyszłemu rządowi peruwiańskiemu wysoki szacunek, jaki przywiązuje do strategicznych relacji, a także braterstwa, które jednoczy nasz naród z Peru. Przeprowadzane są głosowania, aby jak najszybciej rozpocząć identyfikację wspólnych priorytetów dla rozwiązania problemu wspaniały program dwustronny, a także działanie w skoordynowany sposób na poziomie regionalnym i wielostronnym na rzecz Ameryki Łacińskiej i jej mieszkańców” – powiedział dyrektor generalny.

Z drugiej strony Organizacja Narodów Zjednoczonych w wiadomości udostępnionej na Twitterze Organizacji Narodów Zjednoczonych w Peru wyraziła gratulacje dla narodu peruwiańskiego za jego „demokratyczne zaangażowanie” w wybory.

„W czasie wielkich wyzwań i historycznego znaczenia, zwłaszcza ze względu na obchody dwustulecia niepodległości, Organizacja Narodów Zjednoczonych pozwala krajowi i przychodzącemu rządowi na współpracę ze wszystkimi jego agencjami, funduszami i programami, aby kontynuować współpracę” – zadeklarowała organizacja. .

Narodowa Komisja Wyborcza Peru (JNE) przedstawiła w poniedziałek Ustawę o Deklaracji Publicznej, dokument, który świadczy o wyniku, w którym peruwiański lider Liber otrzymał 50,12% głosów przeciwko kandydatowi Fuerza Popular, Keiko Fujimori, który otrzymał 49,87%.

(z informacjami od agencji)

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *