ALBA-TCP i Wenezuela ratyfikują przyjaźń między krajami Bloku

alba-tcp y Venezuela

Za pośrednictwem swojego konta na portalu społecznościowym Twitter sekretarz wykonawczy ALBA-TCP Sacha Llorente zrelacjonował spotkanie z wiceministrem spraw zagranicznych Wenezueli ds. wielostronnych Rubénem Dario Moliną, w którym poruszono kwestie związane z sytuacją globalną.

„Przeanalizowaliśmy oczekujący program i śledziliśmy dotychczasowe postępy” – powiedział Llorente na platformie komunikacyjnej.

Odnosząc się do konfliktu między Rosją a Ukrainą, wiceminister Molina stwierdził, że jest to złożona sytuacja multilateralizmu, która ma wpływ na dobrobyt ludzi w zakresie bezpieczeństwa żywnościowego i energetycznego.

Określając spotkanie jako owocne, wenezuelski dyplomata zapewnił, że Wenezuela i mechanizm integracji będą postępowały w jedności i koordynacji, aby stawić czoła wspólnym problemom Ameryki Łacińskiej, poinformowało w komunikacie MSZ.

W scenariuszu geopolitycznym naznaczonym skutkami pandemii COVID-19 i wrogością Stanów Zjednoczonych, alianci na ostatnim szczycie wysokiego szczebla podkreślili wagę integracji w obliczu dominujących interesów Waszyngtonu i państw Zatoki Perskiej. Zagrożenia pokoju w regionie.

Dwudziesty szczyt ALBA-TCP zakończył się aprobatą planu działań po pandemii regionalnego podmiotu, który ma na celu ujednolicenie wspólnej agendy w sferze gospodarczej, politycznej i społecznej, a także stworzenie obserwatorium przeciwko ingerencji.

Utworzony w 2004 roku z inicjatywy dwóch rewolucyjnych przywódców Fidela Castro (1926-2016) i Hugo Chaveza (1954-2013), blok fuzji składa się obecnie z Kuby, Wenezueli, Boliwii, Nikaragui, Dominika, Saint Vincent i Grenadyn. Antigua i Barbuda, Saint Kitts i Nevis, Saint Lucia i Grenada.

samochód / wup

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.