ALBA-TCP odrzuca oświadczenia Sekretarza Generalnego Organizacji Państw Amerykańskich • Robotnicy


Ładowanie…

Państwa członkowskie Boliwariańskiego Sojuszu Ludów Ameryki-Porozumienie Handlowe (ALBA-TCP) zdecydowanie odrzucają haniebny atak słowny wystosowany przez sekretarza generalnego Organizacji Państw Amerykańskich (OPA) Luisa Almagro na sekretarza Stosunki zagraniczne meksykańskich Stanów Zjednoczonych, Marcelo Ebrard, 4 czerwca 2021 r.

Oprócz potępienia manewru przeciwko Wenezueli, ALBA-TCP potępiła nielegalne embargo gospodarcze, finansowe i handlowe nałożone przez Stany Zjednoczone na kraj Ameryki Południowej i wyraziła solidarność z rządem Caracas.  Zdjęcie: zaczerpnięte z Tn8
Zdjęcie: zaczerpnięte z Tn8

Kraje członkowskie ALBA-TCP potępiają ten atak na wysokiego urzędnika jednego z głównych krajów półkuli przez urzędnika organizacji międzyrządowej, zwłaszcza że jest to niedopuszczalny i uporczywy wzorzec ich lekkomyślnego zachowania wobec wybranych krajów. .

Pan Almagro odpowiada przed ministrami spraw zagranicznych państw członkowskich Organizacji Państw Amerykańskich, a ministrowie spraw zagranicznych i rządy nie odpowiadają przed nim.

Z wielkim niepokojem zauważamy, że działania Sekretarza Generalnego nie są jedynie rażącą ingerencją w wewnętrzne sprawy państw, zakazaną przez Kartę Organizacji Państw Amerykańskich; Ale stanowi również rażące przekroczenie jego władzy i obowiązków.

Państwa członkowskie ALBA-TCP wyrażają solidarność i wsparcie dla meksykańskiego ministra spraw zagranicznych oraz wyrażają szacunek dla instytucji meksykańskich w wyborach federalnych i lokalnych, które odbędą się 6 czerwca br.

Caracas 5 czerwca 2021

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *