ALBA-TCP spotyka południowe think tanki

ALBA-TCP spotyka południowe think tanki

Hawana – spotkanie Bolivarian Alliance for the Peoples of America – Umowa o handlu między naszymi narodami (ALBA-TCP) Z think tankami na globalnym południu w celu poszerzenia i wzmocnienia przestrzeni do dialogu i tworzenia wiedzy.

Wirtualne spotkanie, opracowane za pośrednictwem profili społecznościowych ALBA-TCP, z udziałem sekretarza wykonawczego tej organizacji regionalnej, Sashy Laurenti; Minister spraw zagranicznych Wenezueli Jorge Ariza; Oraz przedstawiciele instytucji komunikacyjnych i badawczych z Afryki, Ameryki, Azji i Europy.

Według wiadomości Twittera z pliku ALBA-TCP, Llorenti podkreślił w swoim przemówieniu, że konieczne jest powiązanie ruchów i organizacji ALBA-TCP. Bolivarian Alliance Z think tankami zależnymi od walki i transformacji społecznej.

Esther Cecina, przedstawicielka América Latina en Movimiento, zwróciła uwagę, że wszystkie inicjatywy wyzwolenia są różne i musimy zacząć szukać punktów spotkań i muszą one być integracyjne.

Instytut Patria Grande w Boliwii również z zadowoleniem przyjął tę inicjatywę i wyraził gotowość służenia narodom ALBA-TCP jako ośrodek szkoleniowy w zakresie promocji formacji politycznej, z podejściem redakcyjnym i perspektywą antykolonialną i antyimperialistyczną.

Ze swojej strony Jorge Ariza podkreślił, że jest to najbardziej decydujący moment na dokonanie wielkich zmian w oparciu o spotkanie i różnicę wizji.

„Walka o idee jest preferowanym scenariuszem pośród tej sytuacji, jeśli nie, zobaczmy, co się dzieje w Kolumbii. Musimy myśleć razem i w skoordynowany sposób oraz wyobrazić sobie postkapitalistyczny świat” – podkreśliła kanclerz.

Podobnie szef dyplomacji Wenezueli zaproponował utworzenie krytycznej sieci badawczej, w której intelektualiści i myśliciele są „prawdziwie organiczni, jeśli chodzi o tworzenie polityki z ludźmi i na ich rzecz”.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *