ALBA-TCP zorganizuje szczyt szefów państw i rządów

ALBA TCP

Dzisiaj Boliwariański Sojusz na rzecz Narodów Ameryki Łacińskiej (ALBA-TCP) będzie obchodził 19. Szczyt Szefów Państw i Rządów, aby promować jedność i integrację

Sekretarz wykonawczy bloku regionalnego, Sacha Llorente, określił, że spotkanie na wysokim szczeblu upamiętni dwusetną rocznicę bitwy pod Carabobo, decydującej akcji wojskowej w walce Wenezueli o niepodległość.

Spotkanie ALBA-TCP High Powers Meeting odbędzie się w scenariuszu geopolitycznym charakteryzującym się skutkami gospodarczymi i szkodami dla ludzi spowodowanymi przez pandemię Covid-19, wraz z wyraźną wrogością Stanów Zjednoczonych wobec wielu krajów w regionie.

W ostatnich oświadczeniach Llorente wskazał, że państwa członkowskie bloku będą popierać wolę integracyjną w stawianiu czoła globalnym wyzwaniom i zagrożeniom dla narodów regionu.

„Pracujemy nad dalszym wzmocnieniem naszego sojuszu i wykonaniem skoku milowego w kierunku jedności (…) w scenariuszu, w którym Stany Zjednoczone, sprzymierzone z regionalną oligarchią, bojkotują wysiłki integracyjne” – powiedział.

W środę wieczorem do Wenezueli przybyli Minister Spraw Zagranicznych, Imigracji i Handlu Antigui i Barbudy Everly Paul Chet oraz Minister Rolnictwa, Ziem i Lasów Granady Peter David, aby interweniować na tajnym spotkaniu.

Podczas 18. Szczytu, który odbył się 14 grudnia 2020 r. w formie wideokonferencji, ALBA-TCP poparła zobowiązanie do wzmocnienia tego regionalnego podmiotu.

Czwartkowe spotkanie będzie kontynuacją porozumień wynikających z serii spotkań, które odbyły się w 2021 r., mających na celu wzmocnienie współpracy w strategicznych sektorach, takich jak zdrowie, rolnictwo, żywność, edukacja, formułowanie polityki i komunikacja.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *