Albania: Sektor hiszpański koncentruje się na słabo zbadanym miejscu

Albania: Sektor hiszpański koncentruje się na słabo zbadanym miejscu

ostatni rok albańskiktóre liczy zaledwie trzy miliony mieszkańców, otrzymało ponad 7,5 miliona odwiedzających, ale jest to mało znane miejsce dla większości Hiszpanów, tylko około 30 000 odwiedza ten kraj. Od tego czasu liczba, która może się podwoić w tym roku hiszpańskie firmy Stawiają na to. Wkrótce swój pierwszy obiekt w tym kraju otworzy Meliá Hotels International, a Soltour i World2Meet (W2M) po raz pierwszy włączą go do swoich programów. Podobnie, Albańska Izba Handlowa dla Hiszpanii i Portugaliiz siedzibą w Madrycie otworzyła biuro przedstawicielstwa turystycznego w Palma de Mallorca.

wielokrotnie, Przedstawienie wizji destynacji turystycznej Wymaga dostępu a wiodąca firma Aby otworzyć drogę innym operatorom. Tak się stało z Międzynarodowe hotele Meliaktóra zdecydowała się postawić na Albanię i podpisała kontrakt z kilkoma placówkami w tym kraju, pierwsza planuje otworzyć swoje placówki w maju.

Inicjatywa, po której nastąpią kolejne propozycje hiszpańskich firm. soltor Kilka miesięcy temu ogłosił, że po raz pierwszy tego lata zaoferuje bezpośredni czarter z Madrytu, Lizbony i Porto do Albanii.

Weź udział w inicjatywie W2Mktóry ogłosił, że Albania jest jednym z nowych kierunków na nadchodzący sezon letni, dzięki porozumieniu z Melią, opublikowano wycieczka po hostelu W W2M spodziewa się, że w 2023 r. zarobi 1,860 mln euro.

Ważne jest, aby pamiętać, że wszystkie te firmy mają siedziby na Majorce Hiszpania jako światowy punkt odniesienia dla turystówzostała otwarta Albańska Izba Handlowa w Hiszpanii z siedzibą w Madrycie Biuro przedstawicielstwa turystycznego w Palma de Mallorca„siedziby ważnych firm hotelarskich i turystycznych”, jak wskazuje ten podmiot.

Oprócz 400-kilometrowej linii brzegowej Albania ma imponujące enklawy górskie. Na zdjęciu piękna panorama na północ kraju.

Biuro, do którego dołączył José Yudici Oficjalny doradca ds. turystyki w Hiszpanii i Portugalii. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w branży, głównie hotelarskiej, zdobyte na różnych odpowiedzialnych stanowiskach w sieciach takich jak Meliá Hotels International, Blau Hotels czy Smy Hotels.

José Yudicchi.

Wraz z inauguracją tej delegacji zamierzają „stworzyć więcej synergii z firmami turystycznymi i hotelami w Hiszpanii”

oprócz Zachęcaj do wizyt Hiszpanów w Albaniiz tego zamierzonego biura Zachęta do inwestycji z firm turystycznych. „Chcemy, aby było więcej hiszpańskich firm, czy to z inwestycjami, zarządzaniem czy leasingiem” – mówi. Eduardo Heseni, oficjalny przedstawiciel Albańskiej Izby Handlowej w Hiszpanii i Portugalii i Ambasador Państwa Albanii ze specjalną misją dla diaspory i gospodarki.

Postaw na rynek hiszpański

W ciągu ostatnich dwudziestu lat kraj ten, położony w południowo-wschodniej Europie, dwie i pół godziny lotu samolotem z Hiszpanii, dołożył wszelkich starań, aby rozwinąć swój sektor turystyczny i wzbudzić zainteresowanie inwestorów.

Strategia obejmująca udogodnienia zachęcające do inwestycji zagranicznych w kraju. Rzeczywiście, jak wyjaśnia Hessen, ma to znaczenie korzyści podatkowe Dla tych, którzy chcą osiedlić się w kraju. Pokazuje, że jeśli firma zagraniczna i firma krajowa tworzą wspólną organizację, stają się nią Krajowa firma strategicznaco wiąże się między innymi z pewnymi zwolnieniami w zakresie podatków lub ubezpieczeń społecznych.

Podobnie w lipcu 2022 roku wystartował ten kraj negocjacje w sprawie przystąpienia do Unii EuropejskiejSamo bycie kandydatem jest według Hosseiniego ważne, ponieważ zapewnia większą pewność prawną. obecnie , decyzje przetargowe Który jest podejmowany w Albanii na podstawie prawodawstwa europejskiego, jako krok przed włączeniem jej jako członka Unii Europejskiej.

późny przyjazd

Chociaż Albania jest nieznanym celem dla większości Hiszpanów, nie jest to miejsce dla wielu innych Europejczyków. W 2022 roku został odznaczony 7,5 miliona zagranicznych gości – W kraju liczącym około trzech milionów ludzi -. Turyści przyjeżdżają głównie z krajów ościennych, wśród których wyróżniają się m.in. KosowoI Macedonia PółnocnaI Czarna GóraI PolskaI Grecja I Włochypośród innych.

Hiszpania nie jest już znaczącym emitentem, ale konsoliduje się jako jeden z krajów, w których rośnie zainteresowanie podróżami na Bałkany. Według danych z zainstalować (Albański Instytut Statystyczny), zebrane przez ICEX (Instytut Handlu Zagranicznego), to ten, który w sierpniu 2022 roku odnotował największy wzrost liczby podróżujących do tego kierunku.

Dane z INSTAT (Albański Instytut Statystyczny), zebrane przez ICEX.

Wiodące światowe marki hotelowe są już w Albanii, takie jak Maritim, Radisson, Marriott, Hilton, Best Western… Ale według Eduardo Heseni my, Hiszpanie, jesteśmy spóźnieni

Po części wynika to z sytuacji W Hiszpanii przeprowadzono niewielką promocjęJak przyznał ambasador. Sytuacja, która zmieni się dzięki firmie kierowanej przez Gabriela Askera. – Trzeba było pchnąć firmę, a wejście Melii było bardzo dobrą wiadomością dla rozwoju tutejszej turystyki hiszpańskiej – dodaje.

Projekty Melii rozpoczęły się przed pandemią Covid, kryzysem, który opóźnił otwarcie placówek. on jest też Grupa Iberostar Pokaż zainteresowanie tym miejscem docelowym. nawet jego własny Prezydent Miguel FluxaPojechał do kraju, aby zobaczyć jego potencjał, ale kryzys zdrowotny zatrzymał tę inicjatywę, która na razie nie została wznowiona.

Należy zauważyć, że według danych z Firma Horwath HTL Consulting zebrane przez ICEX do 2021 r., Grupa Hotusa Miał umowę biznesową z lokalną grupą po hotelach.

Dane INSTAT, zebrane przez ICEX.

Turystyka jest głównym przemysłem w kraju, a władze są zdeterminowane, aby wspierać jego rozwój. Infrastruktura turystyczna i komunikacyjna uległa poprawie, poczyniono znaczne postępy we wszystkich wskaźnikach, przy wzroście zarówno liczby odwiedzających, jak i liczby noclegów.

dopóki Lokalny rynek zaczyna mieć znaczenie. Według danych INSTAT od stycznia do sierpnia 2022 r. liczba udzielonych noclegów w obiektach turystycznych w kraju, przypadająca obywatelom Albanii, przekroczyła 1 milion, co oznacza wzrost o 15,4% w stosunku do roku poprzedniego, kiedy zarejestrowano 857 381 osób.

Albania ma Dwa międzynarodowe lotniska, który znajduje się w stolicy Tiranie, a drugi we Wlorze, znacznie przyspieszył łączność lotniczą. Z Hiszpanii można tam polecieć tanią węgierską linią lotniczą Wizz Air. A tego lata Soltour i W2M uruchomią Charter dla operacji planowych.

To jednak kraj kontrastów Ponad 400 km linii brzegowej Między Morzem Adriatyckim a Morzem Jońskim, z Wiele możliwości rozwoju hoteluJak pokazano José Yudicchi. Oprócz plaży istnieje wiele możliwości turystyki krajowej, dzięki pięknym górskim krajobrazom, ciekawemu dziedzictwu kulturowemu i zróżnicowanej ofercie gastronomicznej.

Rzeczywiście, ich propozycje obejmują wycieczki archeologiczne, kulturowe i przyrodnicze. Opracowano produkty, takie jak te agencji Albes Cruises, które obejmują wycieczki w kieszeń przez Albańskie Alpy Lub sposoby na zwiedzenie miast takich jak Gjirokaster, wpisane między innymi na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *