Alberto Fernandez spotyka się z królem Filipem VI, aby kontynuować jego strategię negocjacyjną z Międzynarodowym Funduszem Walutowym

Alberto Fernandez i Felipe VI w Palacio de la Zarzuela podczas ich ostatniego spotkania w Madrycie

(Specjalny wysłannik). Alberto Fernandez rozpoczyna hiszpańską fazę swojej europejskiej trasy od spotkania jeden na jednego z Felipe VI w Palacio de la Zarzuela w Madrycie. Prezydent poprosi króla o wsparcie jego strategii negocjacyjnej z Międzynarodowym Funduszem Walutowym w obliczu zapadalności długu zagranicznego milionera, który musi zostać umorzony w najbliższych miesiącach, a który Casa Rosada zamierza refinansować do marca 2022 roku.

Felipe VI nie ma wpływu politycznego na zmianę pozycji Hiszpanii w zarządzie MFW, Jednak jego wsparcie instytucjonalne mogłoby pomóc w stworzeniu pozytywnej opinii Europy o Argentynie, która jest winna 44 miliardy dolarów pożyczce rezerwowej udzielonej Mauricio Macri, gdy zajmował Casa Rosada.

Oprócz złożonej sytuacji w zakresie zadłużenia zewnętrznego, Alberto Fernandez i Felipe VI zajmą się społecznymi i gospodarczymi konsekwencjami pandemii COVID-19. Król Hiszpanii dostrzega głęboką asymetrię w dystrybucji szczepionek na całym świecie, a także uważa, że ​​system wielostronny musi przyjść na ratunek biednym i średniej wielkości krajom z silną pomocą finansową.

Taki pogląd na Felipe VI zbiega się z geopolitycznymi poglądami prezydenta. Alberto Fernandez zapewnia, że ​​istnieje strategia przejmowania przez potężne kraje globalnych zapasów szczepionek Wspiera decyzję Francisco i Josepha Bidenów o zawieszeniu licencji na leki, aby ułatwić globalną produkcję i dystrybucję dawek COVID-19.

Alberto Fernandez przybywa do Madrytu, gdzie wita go Ricardo Alphonsine, ambasador Argentyny w Hiszpanii
Alberto Fernandez przybywa do Madrytu, gdzie wita go Ricardo Alphonsine, ambasador Argentyny w Hiszpanii

Klęska Donalda Trumpa i przybycia Bidena do Oval House pozwoliła na powrót ekonomicznych i społecznych konsekwencji zmian klimatycznych do globalnej agendy. Filip VI przeszedł szkolenie akademickie i wie, jak ważne jest przestrzeganie zasad i celów określonych w Porozumieniu paryskim, Hipoteza geopolityczna popierana przez Alberto Fernandeza od początku jego kadencji w Balcarce 50.

Król popiera traktat łączący Mercosur z Unią Europejską (UE) i zna stanowiska Francji, Irlandii, Polski i Węgier, które uniemożliwiają ostateczne zatwierdzenie. Alberto Fernandez jest posiadaczem Pro Tempore Mercosur i Zaproponował Filipowi VI strategię dyplomatyczną, którą opracował z premierem Portugalii Antonio Costą, aby zapobiec wycofywaniu się historycznego paktu na przestrzeni lat.

Alberto Fernandez i Costa, przewodniczący Unii Europejskiej Pro Tempor, uznali za możliwe przystąpienie do prac nad nowelizacją w sprawie zmian klimatu Umowa może wyjść z impasu do czasu znalezienia nowego ekonomicznego dopasowania z Francją i jej regionalnymi sojusznikami.

Hiszpania, Portugalia i Argentyna popierają ważność umowy z Mercosur i Unię Europejską ze względu na jej pozytywny wpływ na produkcję towarów przeznaczonych na wywóz.Jest to cel średniookresowy, który Francja i jej partnerzy (Irlandia, Polska i Irlandia) odrzucają, ponieważ mogą stracić rynek na swoje produkty rolne.

Będzie to pierwsza rozmowa Alberto Fernandeza z królem o tej sprawie związanej ze stosunkami zagranicznymi Argentyny i Hiszpanii, Ale obie przyjmują znaczenie powiększania powierzchni handlowej z korzyścią dla krajów, które potrzebują wzrostu na globalnym forum.

Alberto Fernandez i Antonio Costa, premier Portugalii, podczas spotkania w Lizbonie
Alberto Fernandez i Antonio Costa, premier Portugalii, podczas spotkania w Lizbonie

Doradca Felipe SolaMinister Gospodarki, Martin Guzman Sekretarze Julio Vittobello (Rok prezydencki), Guillermo Olivieri (Kult), Juan Pablo Biondi (Media) i Ricardo AlphonsineAmbasador Argentyny w Hiszpanii będzie towarzyszył Alberto Fernandezowi w jego rezydencji w Palacio de la Zarzuela.

Kiedy skończysz, Prezydent i jego oficjalne otoczenie udadzą się do Palacio de la Moncloa, siedziby hiszpańskiego rządu. Szef hiszpańskiego rządu Pedro Sanchez będzie tam oczekiwał spotkania z Alberto Fernandezem. Porządek obrad będzie zawierał poważną kwestię: Zadłużenie Argentyny wobec Międzynarodowego Funduszu Walutowego i konieczność odroczenia płatności do czasu osiągnięcia porozumienia nie oznaczają programu dostosowań gospodarczych w środku pandemii COVID-19.

Czytaj:

Rząd stanął w obliczu dziesiątej renegocjacji zadłużenia Argentyny wobec Klubu Paryskiego i nie planuje spłacać go do końca kadencji.
Felipe Sola: „Wenezuela to toksyczny problem i nie pozwoli ci rozmawiać o polityce regionalnej, integracji i współpracy”.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *