Alcaraz: „To byłby świetny film o Rockym”

Alcaraz: „To byłby świetny film o Rockym”

Cincinnati (USA), 19 sierpnia (EFE). – Hiszpan Carlos Alcaraz, numer jeden na świecie, powiedział Agencia EFE w sobotę na marginesie swojej konferencji prasowej podczas Cincinnati Masters 1000, że jego epickie półfinałowe zwycięstwo nad Polakiem Hubertem Hurkaczem, gdzie obronił punkt meczowy, „mógło być całkiem film Rocky”.

Alcaraz przyznał po wygranej w drugiej rundzie z Tommym Paulem, że zmotywował go do tego pojedynku obejrzenie filmiku z filmu Rocky 4. W sobotę walczył z linami, cierpiąc z powodu „uderzenia” Hurkacza, który pokazał imponujący poziom. , ale wiedział, że musi się trzymać i podobnie jak w słynnej walce Rocky’ego z Ivanem Drago, wyszedł zwycięsko.

„Prawda jest taka, że ​​nie myślałem o tym, ale jeśli spojrzymy na to w ten sposób, tak, mały Rocky, weź te uderzenia, te ataki, które wykonywał„ Hubie ”w pierwszym secie, a także w drugim secie, czekając dla naszej chwili i wykorzystując ją” – powiedział Alcaraz dla agencji Agencia EFE.

„Gdybyśmy porównali to w ten sposób, mógłby to być dość rockowy film” – dodał Morcien.

Alcaraz anulował punkt meczowy w drugim secie, wygrał go w tie-breaku i przypieczętował swoją przepustkę do finału Cincinnati z wynikiem 2-6, 7-6(4), 6-3 w 2 godziny i 18 minut.

Dzięki temu zwycięstwu, bez względu na to, co wydarzy się w finale, Alcaraz z pewnością utrzyma pierwsze miejsce w światowym rankingu, dopóki nie obroni tytułu w US Open.

„Musisz wyznaczyć sobie cele i utrzymać numer jeden z nich, bardzo szczęśliwy, że uratowałeś ten mecz, to było bardzo skomplikowane. Bardzo zadowolony ze sposobu, w jaki to zrobiłem, będąc silnym psychicznie, nie rozpadającym się, nawet gdy w pewnych momentach był bardzo dobry, mając Utrzymałem siłę i wygrywałem. Prawda jest taka, że ​​ten mecz bardzo mi pomaga w następnych turniejach iw tym, co ma nadejść” – potwierdził.

„Oczywiście utrzymanie pierwszego miejsca w Nowym Jorku na turnieju, w którym w końcu spełniłem swoje marzenie, jest świetną zabawą” – podsumował „wielki” zwycięzca. EFE

jestem / wystarczająca

(zdjęcie)

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *