Algorytm rekomendacji Twittera wzmacnia więcej prawicowych treści politycznych – Diario Digital Nuestro PaísMADRYT, 23 października (Portaltic/EP) – Algorytm rekomendacji Twittera wzmacnia bardziej prawicowe treści polityczne, które mają miejsce w przypadku polityków i kont medialnych, zgodnie z najnowszą analizą firmy.

Firma wyjaśnia, że ​​w widoku osi czasu można wybierać między widokiem odwróconej chronologicznej lub uporządkowanej według algorytmów. W tym drugim przypadku użytkownicy widzą „tweety” z kont, które śledzą, a także treści, które mogą ich zainteresować na podstawie ich częstych interakcji.

W przypadku Twittera to, co użytkownik widzi na swojej „osi czasu”, można opisać jako „funkcję interakcji z systemem algorytmicznym”, jak wskazują na Twitterze. W rzeczywistości w swoim nowym badaniu przeanalizował, czy algorytm rekomendacji wzmacnia treści polityczne.

W tym celu skoncentrowałem się na „tweetach” udostępnianych przez wybranych polityków z siedmiu krajów (Hiszpania, Kanada, Francja, Niemcy, Japonia, Wielka Brytania i Stany Zjednoczone), które stanowią „tylko niewielką część treści politycznych na platforma” oraz udostępniane przez media.

W swojej analizie, porównującej wzmocnienie polityczne z dwóch perspektyw „oś czasu”, skupił się również na ustaleniu, czy niektóre grupy polityczne, a nawet media, mają większe wzmocnienie niż inne. Uczyniła to między 1 kwietnia a 15 sierpnia 2020 r. z milionami tweetów z kont obsługiwanych przez wybranych polityków z siedmiu krajów.

Uzyskane wyniki pokazują, że istnieje wzmocnienie wyświetlania „osi czasu” generowanej przez algorytm, niezależnie od tego, do jakiej grupy należy polityk, czy sprawuje władzę, czy też nie. W sześciu analizowanych krajach (wszystkie z wyjątkiem Niemiec) wzmocnienie było większe w „tweetach” udostępnianych przez osoby prawicowe, gdy były badane jako grupa.

Wzmocnienie jest również wyższe w mediach po prawej stronie spektrum politycznego z obliczeniowego punktu widzenia w porównaniu z mediami po lewej stronie.

„W tym badaniu ustalamy, co się dzieje: niektóre treści polityczne na platformie są wzmacniane”, mówi Twitter w oświadczeniu opublikowanym na swoim oficjalnym blogu. Grupa „Etyka, przejrzystość i odpowiedzialność w uczeniu maszynowym” (Meta) nie ustaliła jeszcze, dlaczego występują obserwowane wzorce, co zależy od interakcji między ludźmi a platformą.

„Mamy nadzieję, że udostępniając tę ​​analizę, możemy pomóc w rozpoczęciu produktywnej rozmowy z szerszą społecznością badawczą w celu zbadania różnych hipotez dotyczących tego, dlaczego generalnie widzimy stosunkowo bardziej prawicowe polityczne wzmocnienie treści pochodzących od wybranych polityków na Twitterze” – podsumowuje firma. .

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *