AliExpress potroił liczbę punktów odbioru w Hiszpanii i planuje dokonać dostawy w ciągu dwóch dni na Dzień Singla

Madryt, 18 lipca (Europe Press) –

AliExpress, globalny rynek sprzedaży detalicznej online Grupy Alibaba, potroił swoją sieć punktów odbioru w Hiszpanii (między szafkami a dodatkowymi punktami odbioru w sklepach) i postawił sobie za cel dostawę krajową w ciągu dwóch dni w dniu „11.11 / Single’s Dzień zakupów, Według międzynarodowej firmy, w oświadczeniu.

W szczególności chińska platforma ma już sieć 11 600 punktów zbiórki w Hiszpanii dzięki współpracy z
Partnerzy tacy jak Celeritas, Mondial Relay i PuntoMOX.

Od czasu uruchomienia tej usługi dostawy w Hiszpanii, w pierwszej połowie 2021 r., AliExpress dodał prawie 9000 nowych punktów dostawy, które z początkowymi 2700 pokrywają już 80% głównych miast kraju.

„Dostawa poza dom nie tylko daje użytkownikom większy wybór miejsca odbioru zamówienia, ale także skutkuje znacznie niższym śladem węglowym w porównaniu do
Dostawa do domu” – wyjaśnił dyrektor ds. handlu i marketingu AliExpress Europe, Gary Tope.

Te punkty zbiórki są przykładem zaangażowania platformy w bardziej efektywne zakupy, co przekłada się na bardziej elastyczne i ekologiczne opcje dla konsumentów. Ponadto dostawa w punktach odbioru oznacza mniejszą awaryjność i znaczne skrócenie czasu, gdyż skraca również czas przebywania zamówień w magazynach.

W ten sposób AliExpress wybrało tę metodę dostawy nie tylko w Hiszpanii, ale także w Europie. Łącznie 36 000 punktów odbioru jest już dostępnych w Hiszpanii, Francji i Polsce, z wyraźnym celem dalszego rozwoju sieci i dotarcia do 47 500 punktów odbioru w Europie do końca roku.

Dostawa krajowa w maksymalnie dwa dni

Z drugiej strony platforma postawiła sobie za cel na ten rok skrócenie maksymalnego czasu dostawy z trzech do dwóch dni dla zamówień krajowych z AliExpress Plaza.

Dzięki usprawnieniom w infrastrukturze logistycznej, które
Wprowadzone w ostatnich latach usługi AliExpress, większość produktów zakupionych od sprzedawców krajowych dostarczana jest bezpłatnie w ciągu jednego do trzech dni.

Celem statutu jest skrócenie tego maksymalnego okresu do dwóch dni przed końcem roku. „Poprawa naszej wiedzy logistycznej dla naszych klientów pozostaje jednym z naszych priorytetów przed tegorocznym dniem 11.11 / Singles” i jesteśmy zobowiązani do skrócenia czasu dostawy z naszego lokalnego magazynu do dwóch dni” – powiedział Top.

Z drugiej strony AliExpress w sierpniu zwiększy efektywność dostaw zamówień spoza Hiszpanii. Platforma finalizuje projekt agregacji zamówień, co oznacza, że ​​każde zamówienie złożone tego samego dnia będzie zarządzane w ramach jednej dostawy, czyli wszystkie produkty dotrą w tym samym czasie, a nie w różne dni.

W ten sposób dostawy transgraniczne zamówień powyżej dziesięciu euro mogą być agregowane, aby uniknąć wielokrotnych dostaw, a tym samym zmniejszyć wpływ logistyczny na poziom środowiska. Ponadto ta opcja zapewni również gwarantowane dostawy w ciągu dziesięciu dni roboczych.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.