Almiral spogląda na Europę Wschodnią i otwiera nowy oddział w Pradze

Admirał spogląda na Europę Wschodnią. Hiszpański farmaceuta specjalizujący się w dermatologii otworzył nowy oddział w Pradze Aby wzmocnić swoją obecność w Czechach i na Słowacji, grupa ogłosiła również we wtorek w oświadczeniu.

Niedawno mianowany David Vista przejmie zarządzanie spółką zależną ogólne gerente Admirał w Czechach i na Słowacji. Strategią przyjętą przez hiszpańską firmę farmaceutyczną na rynku czeskim i słowackim, gdzie firma jest obecnie sprzedawana przez dystrybutorów, jest praca nad wprowadzeniem nowych produktów w tych krajach w celu dalszego rozwoju portfolio skoncentrowanego na dermatologii medycznej.

Firma niedawno otrzymała zgodę na substytucję Ilumetri (tildrakizumab), antybiotyku IL-23 stosowanego w umiarkowanej i ciężkiej łuszczycy plackowatej w tych dwóch krajach do leczenia dorosłych pacjentów z ciężką przewlekłą łuszczycą plackowatą i rozpoczęła w tym miesiącu sprzedaż tego leku.

Produkt stale rośnie w krajach europejskich takich jak NiemcyKlasa anty-IL23 zajmuje wiodącą pozycję na nowym rynku pacjentów. Rynek preparatów biologicznych na łuszczycę w Czechach i na Słowacji wynosi 55 mln euro, a wzrost kategorii IL-23 w 2021 r. wyniósł 47% w porównaniu do 2020 r.

Wraz z utworzeniem tej spółki zależnej, hiszpańska spółka giełdowa ma obecnie czternaście filii zlokalizowanych w Europie i Stanach Zjednoczonych i jest obecna w ponad siedemdziesięciu różnych krajach.

„Po wprowadzeniu w tym roku biologicznego leczenia łuszczycy w Polsce, nadal wzmacniamy nasze portfolio na rynkach czeskim i słowackim, zapewniając wspaniałe możliwości biznesowe” – powiedział Paolo Cioneni, szef obszaru handlowego Almeral w Europie i na rynku międzynarodowym. . „Zawsze szukamy nowych opcji ekspansji, które uzupełnią naszą obecność na tym obszarze geograficznym”, dodaje Cionini.

Ekspansja Almeral na Czechy i Słowację nastąpiła po tym, jak firma ogłosiła w zeszłym tygodniu, że jej dyrektor generalny, Gianfranco Nazzi, odchodzi z firmy „aby stawić czoła nowym wyzwaniom zawodowym”. Rada Dyrektorów Elmiral powołała obecnego prezesa, Carlosa Gallardo, na tymczasowego CEO.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.