Alternatywy dla tradycyjnych papierosów stanowią zaledwie 5% dochodów właściciela Marlboro w Hiszpanii

Alternatywy dla tradycyjnych papierosów stanowią zaledwie 5% dochodów właściciela Marlboro w Hiszpanii

Philipa MorrisaZnaki towarowe, takie jak Marlboro, Chesterfield czy L&M W 2016 roku ogłosiła swój zamiar Przestań produkować papierosy, wprowadzając nowe alternatywy. Do tego stopnia, że ​​35 proc Wchodzić Ta firma tytoniowa, największa na świecie, wywodzi się z tego, co ją nazywają Produkty wolne od dymu tytoniowego. Twoim celem jest przekroczyć próg 50% do 2025 rco udało się już osiągnąć na 17 rynkach —Bułgaria, Cypr, Czechy, Dania, Grecja, Węgry, Włochy, Japonia, Łotwa, Litwa, Polska, Rumunia, Słowacja i Słowenia– ale nie w Hiszpanii, gdzie Alternatywa dla papierosów Tradycyjny oznacza mniej niż 5% Twojej sprzedaży.


(W Hiszpanii) idzie trochę powoli. Zaczęło się dobrze, bo gdy w 2014 r. powstawała dyrektywa, to od razu ją przyjęto, uznając, że to różne produkty (papierosy tradycyjne i elektroniczne itp.). Ale z punktu widzenia rozporządzenia, w Hiszpanii zabronione jest informowanie konsumenta, zwłaszcza w odniesieniu do urządzeń grzewczych do tytoniu (materiałów eksploatacyjnych). A to znacznie ogranicza możliwość przyciągnięcia konsumenta. Z tego punktu widzenia To nie było idealne. Hiszpański rząd musi się rozejrzeć, zaczynając od portugalii, Tam, gdzie otoczenie regulacyjne jest dość restrykcyjne, Ale uznając, że te alternatywne produkty są lepsze niż papierosy, Philip Morris President of Europe wyjaśnia: Massimo Andolinaw rozmowie o godz Neuchâtel (Szwajcaria), Gdzie firma to ma Centrum Innowacji.

W 2022 roku Philip Morris sprzedał 13 600 milionów sztuk Papierosy i tytoń bezdymnyo 3,2% więcej niż rok wcześniej, ale tytoń podgrzewany wzrósł o 65,6%, osiągając łącznie 900 000 sprzedanych egzemplarzy. Jednak z całości 9 milionów palaczy w kraju – Jeden na pięciu pali – Jest tylko 300 000 użytkowników gorącego tytoniu. W Hiszpanii jest wiele do zrobienia Lepiej zrozumieć hiszpańskiego konsumentakto jest użytkownikiem Reed Marlboro, produkt skondensowany. Musimy nauczyć się iterować w produktach bezdymnych Poziom smaku, którego szuka hiszpański konsument” Jest uznawany za pierwszy miecz koncernu tytoniowego na poziomie europejskim.

iqo jest jej flagowym produktem, z 25,8 milionami użytkowników na całym świecie. Znajduje się około a Elektroniczne urządzenie podgrzewające tytońzamiast go spalić. według niego Ministerstwo Zdrowia Nie ma dowodów na to, że wyroby PTC są mniej szkodliwe dla zdrowia niż tradycyjne wyroby tytoniowe. „Jako wyrób tytoniowy nie jest pozbawiony ryzyka i nie ma żadnego poziomu bezpieczeństwa związanego z jego używaniem”, mówi Sindad w raporcie z czerwca 2022 r. Ale to nie jedyna oferta, którą firma tytoniowa sprzedaje w swoim portfolio produktów bezdymnych. Sprzedają również Elektroniczne papierosy wytwarzające parę Zawiera nikotyna Na różne sposoby. A po jego ostatnim przejęciu, Szwedzki meczprzemysł tytoń doustnyjest podobne do szwedzki „snus”Chociaż w tym przypadku Nie może być sprzedawany w Europie Zgodnie z obowiązującymi przepisami wyjaśniają źródła firmy.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *