Amazon i jego dyski SSD uniemożliwiają Rosji zniszczenie 10 petabajtów danych na Ukrainie

Amazon i jego dyski SSD uniemożliwiają Rosji zniszczenie 10 petabajtów danych na Ukrainie

Wojna między Rosją a Ukrainą rozpoczęła się pod koniec lutego 2022 roku i nadal trwa i nic nie wskazuje na to, by miała się szybko zakończyć. Widzieliśmy już wiele sytuacji, w których Rosja zdecydowała się przejść od wojny lądowej do wojny cyfrowej. Tutaj za pomocą armii hakerów nieustannie próbuje wykraść i zniszczyć dane z Ukrainy. Teraz znamy tę sumę 10 PB danych biologicznych dla Ukrainy Zapisane dzięki jednostkom Ostrze śnieżnej kuli SSD Od Amazonka.

Usługi sieciowe Amazona AWS przechowuje w swojej chmurze jedne z najcenniejszych na świecie danych należących do dużych korporacji. na przykład, Netflixai skurczi Linkedini Facebook Zaondulowany BBC Są klientami Amazon Web Services. Ale AWS odpowiada nie tylko za ochronę danych firmowych, bo kiedy Rosja zaatakowała Ukrainę, z pomocą przyszedł Amazon.

Amazon przechowuje ponad 10 petabajtów ważnych danych dotyczących Ukrainy

AWS była odpowiedzialna za wsparcie Ukrainy i przechowywanie dużej ilości prywatnych danych rządu. W sumie szacuje się, że obecnie hostuje AWS Ponad 10 punktów bitewnych (petabajtów) krytycznych danych należących do 27 Ministerstwo Ukrainyi 18 uniwersytetów W kraju lub najlepiej zwaną szkołą kształcenia na odległość K-12za który odpowiada Edukacja setek tysięcy ewakuowanych. Poza tym odpowiada również za ochronę dziesiątek firm z sektora prywatnego.

Cyfryzacja tych danych i usług umożliwia i pozwoli zapewnić ciągłość państwa ukraińskiego Obywatele mogą uzyskać dostęp do tych informacji z dowolnego miejsca. Na przykładzie szkoły zdalnej uczniowie będą mogli kontynuować naukę nawet poza granicami kraju.W rzeczywistości jest to kluczowa decyzja przy odbudowie Ukrainy.

Do przechowywania danych użyłem dysku SSD Snowball wielkości walizkiAmazon AWS Snowball Edge 80 TB

Przesyłanie wielu petabajtów krytycznych danych za pomocą bezpiecznych kanałów internetowych nie było łatwe. W rzeczywistości Ukraina cierpiała z powodu rosyjskich prób bombardowania, a korzystanie z usług internetowych wzrosło wykładniczo. Aby rozwiązać ten problem, wysłałem Amazon Web Services na Ukrainę Ostrze śnieżnej kuli SSD Wyprodukowane w Polsce. Mają duży rozmiar, ponieważ są odpowiednikiem walizki, ale w przeciwieństwie do nich śnieżka na krawędzi komputeraNie mamy konkretnych zdjęć. Muszą jednak mieć podobny wygląd, dzieląc imię.

Amazon potwierdza, że ​​są one wykonane w tym czasie 61 Migracje danych rządowych do AWS. obok, prywatny banknajwiększy bank na Ukrainie, uzyskał dostęp do 270 aplikacji AWS i 4 petabajtów danych klientów znajdujących się w 3500 ukraińskich serwerów. Bank wydaje się być zadowolony z usług, ponieważ planuje nadal korzystać z infrastruktury Amazon Web Services po zakończeniu wojny.

„Wychodziliśmy z założenia, że ​​tak jest na wojnie: wszystko jest zniszczone i trzeba odbudowywać od podstaw, ale idąc dalej Bezpieczeństwo i ochrona w chmurzemówi Liam Maxwell, dyrektor ds. transformacji rządu w zespole biznesowym sektora publicznego AWS i wolontariusz w AWS stara się pomóc Ukrainie.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *