Amazon rozważa warstwę obsługiwaną przez reklamy dla Prime Video

Amazon rozważa warstwę obsługiwaną przez reklamy dla Prime Video

Amazon może wkrótce uruchomić kategorię obsługiwaną przez reklamy dla swojej usługi Najlepsze wideowedług raportu z dziennik „Wall Street Środa.

Osoby zaznajomione z proponowanym planem powiedziały, że rozmowy w tej sprawie trwają od kilku tygodni, choć mówi się, że wciąż są na wczesnym etapie.

Według magazynu reklamodawcy są zainteresowani uruchomieniem przez Amazon kategorii reklam dla swojej usługi Prime Video, której szczególnym celem jest dostęp do filmów i programów premium.

Obecnie Prime Video jest częścią pakietu Amazon Prime i kosztuje 15 USD miesięcznie lub 139 USD rocznie. Dla tych, którzy mogą obejść się bez dodatków, takich jak zakupy, strumieniowe przesyłanie muzyki i książki Kindle, członkostwo Prime Video kosztuje 9 USD miesięcznie. Amazon ma również usługę obsługiwaną przez reklamy o nazwie Freevee z wybranymi programami telewizyjnymi i filmamiale jest dostępny tylko w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Niemczech.

Starcie

Poziom obsługiwany przez reklamy dla Prime Video pójdzie w ślady konkurentów strumieniowych, takich jak Netflix, który wprowadził reklamy w listopadzie zeszłego roku za 7 USD miesięcznie, oraz Disney +, którego poziom reklam pojawił się w grudniu za 8 USD miesięcznie. Hulu i Peacock oferują również poziomy reklam za odpowiednio 8 i 5 USD miesięcznie.

Amazon Prime Video już generuje pewne przychody z reklam dzięki programom sportowym, a także dzięki lokowaniu produktów z niektórymi treściami.

Jednak umieszczanie reklam w większej liczbie filmów i programów przyniesie Ci większe przychody i utoruje drogę dla warstwy z reklamami, która może okazać się atrakcyjną opcją dla osób szukających tańszego sposobu na subskrypcję.

Jednak poziomy reklam często wiążą się z ograniczeniami. Na przykład oferta Netflix ogranicza przesyłanie strumieniowe do 720p i pozwala odtwarzać zawartość tylko na jednym urządzeniu na raz. I chociaż możesz pobierać filmy i programy Netflix do oglądania w trybie offline przy użyciu poziomów Podstawowy, Standardowy i Premium, ich poziom reklam nie pozwala na tę funkcję.

Rekomendacje wydawcy
You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *