Ambasador RP zapowiedział, że będą szukać inwestycji w Tamaulipas

Przybliżony czas czytania: 2 minuty

Francisco Medina Guerrero. –

Ciudad Victoria: W celu zbadania możliwości inwestycyjnych i nawiązania relacji biznesowych w Tamaulipas, Ambasador RP w Meksyku Maciej Tadeusz Zyotara zapowiedział wizytę delegacji inwestorów w kilku gminach stanu.

Dyplomata RP powiedział, że wizyta w tej stolicy, w pierwszym spotkaniu z przedstawicielami mediów; „To moja pierwsza wizyta w tym stanie i wiem, że jest to bardzo dobrze prosperujący kraj i strategicznie położony nie tylko w Meksyku, ale prawdopodobnie w Ameryce Północnej”.

Tadeusz Ziotara zaznaczył, że powodem wizyty w Tamaulipas było zacieśnienie relacji z władzami państwowymi i miejskimi w takich miastach jak Victoria, Tampico czy Altamira.

„Chcemy, aby niektórzy koledzy z agencji inwestycyjnej, którzy byli w Monterrey, również rozmawiali z Sekretariatem ds. Rozwoju Gospodarczego, chcemy zbadać możliwości zorganizowania misji handlowej, która odwiedziłaby Tamaulipas wyłącznie w celu zbadania kwestii inwestycji, a nie tylko handlu, sprzedaży produktów, ale także inwestycji”.

W szczególności Ambasador RP w Meksyku, któremu towarzyszyła Minister Rozwoju Gospodarczego Rządu Krajowego Ninfa Kantu Deandar; „Uważamy, że Tamaulipas ma wiele obietnic, ma już wiele produkcji, które mogą być interesujące dla polskich inwestorów”.

Odnosząc się do elementów, w których projekty mogłyby wylądować z kapitałem polskich inwestorów, powiedział; „Jest w fazie eksploracji, firmy, które zainwestowały w Meksyku z Polski, zainwestowały w dwa sektory, motoryzacyjny i turystyczny, uważamy, że sektor samochodowy może być interesujący, ale także sektor chemiczny, jest wiele możliwości”.

„To jest myśl przewodnia wizyty, aby zbadać te możliwości, a także oczywiście konkretny temat, który chciałbym, aby władze stanowe i miejskie poznały; są to zielone technologie, technologie gospodarki o obiegu zamkniętym, a zwłaszcza związane z zarządzaniem ścieków, które mogą być interesujące dla Altamiry i Tampico” – powiedział na zakończenie.

Ze swojej strony minister rozwoju gospodarczego w rządzie stanowym Ninfa Kantu Diandar potwierdziła zainteresowanie gubernatora Ameryki Villarreal Anaya współpracą z Ministerstwem Spraw Zagranicznych w celu zinstytucjonalizowania programu prac dwustronnych.

Warto zaznaczyć, że Ambasador RP w Meksyku, uczestnicząc we wczorajszym popołudniu w VII Zwyczajnej i Oficjalnej Sesji Plenarnej Victoria Cabildo, został ogłoszony honorowym gościem Ciudad Victoria.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *