Ameryka z najwyższym wzrostem liczby przypadków Covid-19 na świecie

covid-19 america latina

Najnowsze dane Panamerykańskiej Organizacji Zdrowia (PAHO) ujawniły 50-procentowy wzrost zarejestrowanych przypadków, w ponad połowie krajów i terytoriów o liczbie powyżej 20, podczas gdy zgony w regionie wzrosły o 11 procent.

Między 19 a 25 grudnia Stany Zjednoczone odnotowały najwyższe liczby, a następnie Kanada i Argentyna, podczas gdy kraje Ameryki Środkowej zwiększyły liczbę infekcji, z wyjątkiem Panamy i Belize.

Boliwia przekroczyła w tym tygodniu wzrost zachorowań w regionie andyjskim, Kolumbia, Ekwador i Peru również odnotowały wzrost, a w Stożku Południowym, Paragwaj i Urugwaj odnotowały podobny trend, przy czym Brazylia spadła.

Liczby wzrosły na Karaibach, podczas gdy Portoryko, Dominikana i Jamajka odnotowały znaczny wzrost w porównaniu z poprzednimi siedmioma dniami, az drugiej strony spadły w Trynidadzie i Tobago.

Wariant Omicron, sklasyfikowany przez Światową Organizację Zdrowia jako problem, został zgłoszony przez 27 krajów i terytoriów w obu Amerykach.

W obliczu takiego scenariusza, biorąc pod uwagę okres wakacji i świąt, Panamerykańska Organizacja Zdrowia wezwała do przyspieszenia szczepień przeciwko koronawirusowi SARS-CoV-2, który powoduje Covid-19, oraz kontynuacji działań w zakresie zdrowia publicznego.

Aby ograniczyć przenoszenie infekcji, władze potwierdziły znaczenie używania odpowiednich masek, zachowania dystansu fizycznego, wentylacji pomieszczeń, unikania tłoku i praktykowania higieny rąk.

M / Cynk

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.