Amerykanie mniej optymistycznie patrzą na 2022 r.

estadounidenses-poco-optimistas-con-2022

Według badania, w tym roku demokracja znalazła się na drugim miejscu wśród tematów, które respondenci uważają za najważniejsze po zatrudnieniu i gospodarce, a zdrowie na trzecim.

„Covid-19” i „Trump” były dwoma największymi słowami, które respondenci powiedzieli, że chcieliby usłyszeć najmniej w 2022 roku, oraz „podróżować”.

Nastrój Amerykanów pogorszył się w porównaniu z sondażem przeprowadzonym w zeszłym roku, który ujawnił niezwykle optymistyczny obraz tego, jak może wyglądać 2021 rok.

Koniec 2020 roku był szczególnie obiecujący, ponieważ nastąpiła zmiana prezydentury i właśnie minęły pierwsze miesiące Covid-19. Wszyscy myślą, że wszystko może się polepszyć, powiedziała badaczka Laura Ryonesky.

Dodał, że po 2021 roku zdaliśmy sobie sprawę, że magicznie się to nie poprawi i że będziemy musieli przez jakiś czas żyć z Covid-19.

Według danych ponad połowa osób, które wzięły udział w badaniu (54 proc.) stwierdziła, że ​​bardziej obawia się niż nadziei na to, co czeka świat w nadchodzącym roku, a 44 proc. wyraziło nadzieję.

To drastyczna zmiana w postrzeganiu świata w porównaniu z zeszłorocznym badaniem, w którym 63 procent stwierdziło, że są bardziej optymistyczni co do świata, a 36 procent stwierdziło, że czują strach.

I choć Republikanie byli bardziej pesymistyczni niż Demokraci w 2021 roku, obie grupy okazały się bardziej negatywne w tegorocznym sondażu.

Ponadto 51 procent republikanów stwierdziło, że bardziej boją się niż mają nadzieję, co czeka Amerykę w 2022 roku, w tym 66 procent republikanów, 41 procent demokratów i 46 procent niezależnych.

Pomimo rozprzestrzenienia się wariantu Omicron w całym kraju, 61% obywateli uważa, że ​​epidemia ulegnie poprawie w 2022 roku.

W tym roku 17 proc. ankietowanych stwierdziło, że obecnie najważniejsza jest dla nich demokracja, ustępując miejsca pracy i gospodarce (31 proc.).

Ta pilność była w dużej mierze spowodowana przez Demokratów – którzy uznali to za swój najwyższy priorytet, na 24 procent – ​​i ludzi z wykształceniem wyższym lub wyższym, również na 24 procent.

gaz / wiek

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *