Amerykańskie dialogi, nie wykluczając groźby nałożenia sankcji na Rosję

Papież Franciszek wzywa do piękna opartego na różnorodności wszystkich

Podsekretarz stanu Wendy Sherman powiedziała, że ​​jej kraj i Rosja lepiej rozumieją obawy i priorytety drugiej strony.

W tym sensie Stany Zjednoczone są uzależnione od ewentualnego postępu w sprawie podjęcia przez Rosję „konkretnych kroków w celu deeskalacji napięć”, powiedział Sherman, powtarzając groźby dotyczące możliwych działań, jakie podjęłyby Stany Zjednoczone i ich sojusznicy, gdyby eurazjatycki kraj rozpoczął inwazję na Ukrainę. punkt, któremu Kreml zaprzecza i odrzuca go.

Drugi dyplomata USA w rozmowie z dziennikarzami po zakończeniu ośmiogodzinnych rozmów z przedstawicielami Rosji zauważył, że koszty te obejmą m.in. dotkliwe kary finansowe.

Stwierdził również, że Stany Zjednoczone są otwarte na dyskusję o przyszłości niektórych systemów rakietowych na tzw. Starym Kontynencie w związku ze starym Traktatem o siłach jądrowych średniego zasięgu (INF), z którego wycofał się były prezydent Donald Trump (2012-2021). . w 2018 roku.

Spotkanie w Genewie, które odbyło się w kontekście Strategicznego Dialogu Stabilności, uzgodnionego w czerwcu przez prezydenta Joe Bidena i jego rosyjskiego odpowiednika Władimira Putina, jest forum dla Waszyngtonu i Moskwy, aby bezpośrednio zająć się kwestiami bezpieczeństwa i ostatecznymi rozwiązaniami.

Sherman ma następnie udać się do Brukseli w Belgii, aby poinformować partnerów NATO o dwustronnych rozmowach z Rosją.

Podkreślił, że Stany Zjednoczone są gotowe do kontynuowania rozmów w kwestiach dwustronnych, ale „negocjacje w złożonych kwestiach, takich jak kontrola zbrojeń, nie mogą zostać zakończone w ciągu kilku dni, a nawet tygodni”.

Jeśli chodzi o Rosję, główne kwestie związane z propozycjami gwarancji bezpieczeństwa zostały wstrzymane na poniedziałkowym posiedzeniu, według uznania eurazjatyckiego zastępcy radcy stanu Siergieja Riabkowa.

Urzędnik uznał jednak negocjacje za bardzo konkretne i merytoryczne i zaznaczył, że rosyjscy dyplomaci mieli okazję przedstawić logikę i treść projektów porozumień, które zostały przekazane Waszyngtonowi i kierownictwu NATO.

Decyzje polityczne zapadną po rozmowach 12 stycznia z sojuszem wojskowym i spotkaniu następnego dnia z Organizacją Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie.

Rosja jasno dała do zrozumienia, jak ważne jest, aby jej kraj miał prawne gwarancje przeciwko ekspansji NATO i rozmieszczeniu sił ofensywnych w pobliżu jej granic, które mogłyby uderzyć w cele na jej terytorium.

acl / dfm

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *