AMLO i Joe Biden spotykają się w Białym Domu › Świat › Granma

AMLO i Joe Biden spotykają się w Białym Domu › Świat › Granma

Prezydent Meksyku, Andres Manuel Lopez Obrador, spotkał się w Stanach Zjednoczonych ze swoim odpowiednikiem Joe Bidenem w Białym Domu, aby omówić różne niepokojące kwestie z agendy dwustronnej. Jednym z nich jest imigracja, która ma kluczowe znaczenie dla wizyty w Waszyngtonie po tragedii w Teksasie, w której zginęło ponad 40 imigrantów pozostawionych w przyczepie ciężarówki.

Według informacji Excelsiora jest to piąta podróż Lopeza Obradora poza granice kraju od czasu objęcia przez niego urzędu prezydenta Republiki i czwarta do Stanów Zjednoczonych. To będzie jego drugie osobiste spotkanie z Bidenem.

To medium dodaje, że prezydent Meksyku dodatkowo przedstawia prezydentowi Stanów Zjednoczonych propozycję wspólnej walki z inflacją.

Lopez Obrador spotkał się już z wiceprezydentem Stanów Zjednoczonych Kamalą Harris, którą określił jako kobietę pryncypialną i egalitarną.

Podkreślił, że rozmowa, podobnie jak wcześniej, skupi się na dążeniu do korzyści dla mieszkańców Meksyku i Stanów Zjednoczonych.

Kamala Harris ze swojej strony powiedziała, że ​​jest zachwycona, mogąc powitać Lopeza Obradora w amerykańskiej podróży biznesowej.
Zgodził się z prezydentem, że rozmowy będą kontynuowane z korzyścią dla obu krajów i przyjaźni.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.