Anif zwróciła się do rządu o zniesienie obowiązkowego używania masek na twarz na zewnątrz

Krajowe Stowarzyszenie Instytucji Finansowych, ANIF, zwróciło się do rządu krajowego o rozważenie możliwości zniesienia obowiązkowego używania masek zewnętrznych w kraju.

Anif przekonywał, że wskaźniki epidemiologiczne pozostają niskie, a przemieszczanie się obywateli nie doprowadziło do ponownego wybuchu epidemii.

“Nadal podkreślamy, że trendy mobilności wykazują silną korelację z dynamiką rynku pracy. Jednocześnie zauważamy, że nie ma negatywnego związku między powrotem do poziomów mobilności sprzed kwarantanny a wybuchem epidemii, wręcz przeciwnie, Wskaźniki epidemiologiczne nadal spadają i są stabilne.Powinno to prowadzić Powyższe prowadzi do ponownej oceny kosztów/efektywności reprezentowanej przez ograniczenia mobilności” – powiedział podmiot w swojej ostatniej analizie.

„Zgodnie z tym, co zauważono, zalecamy rozszerzenie elastyczności środków restrykcyjnych, na przykład zwiększenie zdolności i rozważenie wycofania obowiązkowego używania masek na twarz” – dodał Anif kierowany przez Mauricio Santamarię.

Dla stowarzyszenia jest bardzo prawdopodobne, że do końca grudnia 70% populacji w wieku powyżej 12 lat będzie miało pełny harmonogram szczepień.

Obecnie żaden urzędnik w rządzie krajowym nie wspomniał o propozycji Anif. Jednak prezydent republiki Ivan Duque potwierdził niedawno, że tak długo, jak będzie obowiązywał stan zagrożenia zdrowia, używanie maski pozostanie obowiązkowe.

kraje takie jak Argentyna, Hiszpania, Francja, Włochy, Wielka Brytania, Australia, Polska i Niemcy podjęły już decyzję, aby nie zmuszać swoich obywateli do noszenia maski na świeżym powietrzu.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *