Anime Forum 2023: Branża wciąż poszukuje nowej funkcji Kupidyna

Anime Forum 2023: Branża wciąż poszukuje nowej funkcji Kupidyna

Ponad tysiąc europejskich profesjonalistów zajmujących się animacją zebrało się w tym tygodniu w Tuluzie na 34. Forum Koprodukcji Animation Forum. Złożono prawie 80 kolejnych projektów w formie ofert przetargowych, poszukując partnerów, którzy mogliby uzupełnić ich finansowanie.

W forum zorganizowanym przez firmę Cartoon Company udział wzięli: 270 kupującychDziesięć procent z nich było na spotkaniu po raz pierwszy. Tak jest w przypadku With Bells On Entertainment z Kanady czy Anime Digital Network z Francji. W sumie na wydarzeniu, które zgromadziło ponad 500 firm, reprezentowanych było 37 różnych narodowości.

Fotografia kreskówkowa / Celia Lenoir.

Oprócz Francuzów, ponieważ stanowią oni wielką siłę animacji w Europie, drugą narodowością, która w tej edycji miała szczególne znaczenie, są Anglicy z… Animowany program Wielka Brytania spotyka EuropęZaprezentowano pięć projektów o bardzo wysokich budżetach. Według organizacji 41 firm produkcyjnych z 12 krajów odbyło spotkania z osobami odpowiedzialnymi za tytuły serialu, co pokazało, że kontynent nadal jest zainteresowany koprodukcją z Wielką Brytanią, pomimo Brexitu. Pokazuje także, że Wielka Brytania stara się unikać ostracyzmu. Inicjatywa, która ma zostać powtórzona w przyszłych edycjach, uzyskała wsparcie od BBC, Disney, Warner Bros. Discovery i Sky, a także otrzymała wsparcie od Northern Ireland Screen, Screen Scotland, Creative Wales i Film London.

Wśród głównych tematów nieformalnych rozmów na forum kreskówek znalazły się Brak nowej funkcji Potrafi wstrząsnąć obecną panoramą animacji dla dzieci. Podobnie jak w przypadku formatów rozrywkowych, aby znaleźć niewątpliwe światowe hity, trzeba cofnąć się kilka lat: „Pocoyó”, „Świnka Peppa”, „Cudowna Biedronka”, „Psi Patrol”… po prostu „Bluey”. Oryginalna produkcja z Australii, ma niedawno zyskał międzynarodowe uznanie dzięki swojej zdolności do wzbudzania emocji wśród docelowej publiczności, czyli dzieci.

Producenci, dystrybutorzy i nabywcy nadal się tym zajmują książkiW youtubegłównego konkurenta wszelkich dzisiejszych telewizorów dla dzieci, w portale społecznościoweW Gra wideo…w poszukiwaniu tego magicznego klucza do sukcesu. Dla wielu profesjonalistów projekty obecne na rynku próbują stać się rzeczywistością Oryginalne tematy I umiejętność zakochania się od pierwszego wejrzenia. Wygląda na to, że pomysły, które można było dogłębnie rozwinąć w czasie kwarantanny, ustąpiły miejsca fali… konserwatyzm I politycznie poprawne nagłówki. Jednocześnie telewizory w dalszym ciągu wytężają swoje mózgi, aby stawić czoła licznym bodźcom i wyborom, jakie dorosłe dzieci mają w zasięgu ręki.

Tryb serialu hiszpańskiego

Wśród zaprezentowanych projektów hiszpańskich najbardziej zaawansowany jest ten „rzeczy paranormalne”, który oprócz serii 52×11 będzie miał film fabularny. Zespół tej ambitnej franczyzy pojechał do Tuluzy w poszukiwaniu przedsprzedaży. Warto również zwrócić uwagę na nowy film Guillermo Garcíi Carsí („Pocoyó”), pierwszy pełnometrażowy serial oparty na aplikacji do nauki języka angielskiego Lingokids, wspierany przez belgijskiego producenta Toma van Weverena („Angelo Rules”, „Supa Team 4” ). Ze swojej strony projekt zaprezentowało Hamba Studio, jedno z największych studiów animacji w Hiszpanii „stara farma”a stadion wnosi świeże powietrze do Tuluzy.

Zjełczałe gospodarstwo
Fotografia kreskówkowa / Celia Lenoir.

Skoro już mowa o tytułach prezentowanych w poprzednich edycjach forum, warto na to zwrócić uwagę „Al-Wawi”, pomysł Toma Pernasa z produkcją Jordiego P. Olivy, wszedł już do produkcji. Ze swojej strony Peekaboo Animation kontynuuje prace nad zamknięciem tajemnicy seriali takich jak „Najlepsi przyjaciele rozstali się na zawsze!” I „Mali bohaterowie”, natomiast tytuł stworzony przez Irene Chaika jest nadal rozwijany. Produkcja drugiego sezonu Pikkukala, z Finlandii i Hiszpanii, jest w pełnym zakresie „Moi prawdziwi sąsiedzi” Wkrótce będzie uczestniczyć w różnych forach koprodukcji ze swoim nowym dziełem, „Przyjaciele smaku”.

Warto o tym pamiętać RTVE Drugi nabór na cykle animacji na rok 2023 trwa do 15 października przyszłego roku. Do widzów należy kanał dla dzieci Clan, na którym wkrótce odbędzie się premiera „Pamiętnika Alicji”, koprodukcji portugalsko-hiszpańskiej. RTVE wzięło udział w nowej inicjatywie Europejskiej Unii Nadawców (EBU), w ramach której dziesięć europejskich stacji telewizji publicznej wybierze dwa projekty Animation Forum do współfinansowania rozwoju ich projektu pilotażowego. Wybrani zostaną ogłoszeni w październiku przyszłego roku.

Projekty, które wzbudziły największe zainteresowanie

Według danych przekazanych przez organizację, dziesięć projektów, w które w produkcję zaangażowane były co najmniej dwa kraje europejskie i które w swoich ofertach skupiały największą ilość pomocy, to:

1. „Światło w pięknej krainie” -Thuristar (Belgia), La Cabane Productions (Francja)
2. „najmniejszy robot” – Toon2Tango (Niemcy), V House Animation (Macedonia Północna)
3. „Akwila” – Zodiak Kids & Family (Francja), Tiger Aspect Kids & Family (Wielka Brytania)
4. „Pierwszy szał przestępczy dziecka” – Cardell Entertainment (Irlandia), Snavu Pictures (Wielka Brytania)
5. „Mocha Mira i Atlas” – Anima Vitae (Finlandia), Moilo (Finlandia), Animoka Studios (Włochy)
6. „Wszedłem na scenę!” – Lighthouse Studios (Irlandia), Dog Ears (Wielka Brytania)
7. „Mój mały krokodyl” – Take Five (Belgia), Sacrebleu Productions (Francja)
8. „Długo i szczęśliwie” – Helium Film (Czechy), Reynard Films (Niemcy)
9. „Nip i Lena”. Koniec przyjaciół – Lynx Multimedia Factory (Włochy), Telegel (Irlandia)
10. „Księżniczka i słowik” -Labuite,… Productions (Belgia), Les Films du Nord (Francja)

Dziesięć projektów, które uzyskały najwyższy odsetek kupujących w tej dziedzinie to:

1. „Pierwsza zbrodnia dziecka” – Cardell Entertainment (Irlandia), Snafu Pictures (Wielka Brytania) > 52%
2. „Najmniejszy robot” – Toon2Tango (Niemcy), V House Animation (Macedonia Północna) > 48%
3. „Uczeń magika” – Rozrywka dla dużych dzieci (Niemcy) > 47%
„Ciasto rozpływającego się serca Annie” – Sacriplio Productions (Francja) > 47%
4. „Świnia i Andersen” – Fleng Entertainment (Dania) > 46%
„Dostawa Dan” – Średni JAM (Irlandia) > 46%
5. „Promień i Rubin” – Fabuła kreatywna (Belgia) > 45%
„Freddy – Mały Chopin” – Letko (Polska), Instytut Fryderyka Chopina (Polska) > 45%
„Ulica Tańca 20” – Topola średnia (Francja) > 45%
6. „Superbike’i” – Beta Film (Niemcy), Carlsen Verlag (Niemcy), Ulysses Filmproduction (Niemcy) > 44%
„Mafka” – Studio Animagrad – Grupa FILM.UA (Ukraina) > 44%
7. „Przygody Belli” – produkcje TAT (Francja) > 43%
„Pies Doolittle” – Caligari Film- und Fernsehproduktion (Niemcy) > 43%
8. „Paul i Bill” – Elliott Studio (Francja) > 42%
9. „Giselle i jej małe potwory” – Blue Spirit Productions (Francja) > 41%
„Szalone wynalazki” – Buddy Buddy (Polska), Beat Shop Sound Studio (Polska) > 41%
10. „Wszedłem na scenę!” – Lighthouse Studios (Irlandia), Dog Ears (Wielka Brytania) > 40%
„Dżem malinowy” – Jarki (Ukraina) > 40%
„Era kosmosu” – Milla Studio (Irlandia) > 40%
„Ursa – niedźwiedź polarny” – Fabilactive (Norwegia), Olvinfilm (Norwegia) > 40%
„Mortina” – Kartobalina (Włochy) > 40%

RTP wśród zwycięzców nagrody Cartoon Tributes Award

Portugalski nadawca publiczny RTP otrzymał tytuł Nadawcy Roku, a nagrody Dystrybutora/Inwestora i Producenta Roku trafiły odpowiednio do francuskich firm APC Kids i GO-N Productions.

RTP – Radio Telewizja Portugalia Oferuje treści skierowane do przedszkolaków i dzieci w Zig Zag, bloku programowym nadawanym codziennie za pośrednictwem bezpłatnych kanałów i platformy streamingowej Zig Zag Play. Ponieważ w programach dominują treści europejskie, RTP zaangażowało się także jako koproducent portugalskich seriali animowanych, takich jak „Mr.” Passageiro, Crias i duARTe: Uma Peça de Arte. RTP i RTVE coraz ściślej współpracują, aby promować koprodukcję iberyjskich seriali animowanych. Wśród nadchodzących premier znajduje się „El Diario de Alicia”, koprodukcja pomiędzy Gepetto Filmes, Sardinha em Lata, Storyline i Lightbox Animation Studios. .

Dzieci ABC – Dział rozrywki dla dzieci francuskiego APC Studios – dysponuje szeroką gamą własności intelektualnej dla dzieci i rodziny, w tym serialami animowanymi „Kid-E-Cats”, „DinoCity”, „Galactic Agency”, „Jade Armour” i „Tinka” „. Dystrybuowane w stu krajach.

Została założona w 2004 roku, a jej siedziba znajduje się w Paryżu. Produkcja GO-N Jest uznanym na arenie międzynarodowej producentem i dystrybutorem animacji zarówno własnych, jak i koprodukcji z partnerami na całym świecie. „Simon Super Rabbit”, „Zip Zip” czy „Jasmin’s World” to tylko niektóre z serii znajdujących się w katalogu tej firmy, która w tym roku wprowadziła na forum anime nowy tytuł: „Annette, Apprentice Witch”.

Forum Kreskówek 2023
Zwycięzcy Cartoon Forum 2023. Fotografia z wyróżnieniem: Celia Lenoir.

Forum Kreskówek 2024 Będzie to obchodzone Od 16 do 19 września W Tuluzie. Wcześniej warto przypomnieć sobie dwa kreskówkowe wydarzenia, które odbędą się w Madrycie (Kreskówka trampolinyod 24 do 26 października) i Las Palmas de Gran Canaria (Kreskówka działaOd 14 do 16 listopada).

-Reklama-


You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *