Ankieta odzwierciedla bliższą walkę o francuskie legislatury

Papież Franciszek wzywa do piękna opartego na różnorodności wszystkich

Nowy sondaż potwierdzony przez francuski Instytut Opinii Publicznej (IFOP) dla sieci LCI wykazał od 250 do 290 deputowanych przewidzianych do bloku Ma’an, składającego się z rządzącej siły politycznej La República en Marcha, Ruchu Demokratycznego i Horyzont. Przed terminem w sondażach 12 i 19 czerwca.

Według śledztwa, wyścig o większość w 577-osobowym Zgromadzeniu Narodowym pozostawi 195 do 230 miejsc dla nowego ekologa oddolnego i Unii Społecznej.

Widać wyraźnie, że poprzednie badania dawały partii rządzącej absolutną większość, co najmniej 289 deputowanych, za którym tęsknił Macron, aby jego programy dostały zielone światło w drugiej pięcioletniej kadencji administracji, po klęsce dalekiego kraju. -właściwy przedstawiciel. Na kwietniowym głosowaniu prezydenckim Marines Lupin.

Ze swojej strony, Nupes, utworzone przez La Francia Insumisa i Europa Ecología Los Verdes, partie komunistyczne i socjalistyczne, dążą do kontrolowania Izby, z deklarowanym celem zapobiegania polityce prezydenta, którą uważa za wroga aspektów społecznych i czynnika w pogorszenie siły nabywczej ludności.

Na stole, oprócz kontrolowania Pałacu Burbonów, jest kwestia premiera, biorąc pod uwagę nalegań przywódcy rebeliantów Jean-Luca Mélenchona, że ​​ostateczne zwycięstwo lewicy w wyborach parlamentarnych zmusiłoby Macrona do powołania go na stanowisko, które ówczesna głowa państwa wykluczyła.

Ze strony różnych apologetów, każda z czołowych postaci francuskiej polityki prowadzi na ten temat swoistą dyskusję, powtarzaną przez prasę i specjalistów.

Według sondażu IFOP-Fiducial, za Juntos i Nupes będzie tradycyjna prawica, reprezentowana przez Los Republicanos i Unión de los Demócratas e Independientes, z od 40 do 55 deputowanych, podczas gdy Agrupación Nacional, skrajnie prawicowe skrzydło kierowane przez Le Pen , będzie miał od 20 do 45 mandatów.

W tle będą kandydaci wymienieni w kategorii „Diversity” (od sześciu do 12 miejsc), pozostali poza Nupes (cztery do ośmiu) i Reconquista (od zera do dwóch), organizacji kierowanej przez kontrowersyjnego skrajnie prawicowego Erica Zeymore’a.

oda / wmr

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.