AP Photos: Urodzona w Gwatemali projektantka mody prezentuje swoje kreacje w Teksasie

AP Photos: Urodzona w Gwatemali projektantka mody prezentuje swoje kreacje w Teksasie

Urodzona w Gwatemali projektantka połączyła miejscowe techniki tekstylne, nowoczesne projekty odzieży i barwną historię swojego rodzinnego kraju w nowoczesnym pokazie na wybiegu w Teksasie. W programie zaprezentowano nie tylko artystyczną wizję Eleny de Leon, ale także pracę gwatemalskich matek, w tym niektórych mieszkających w Stanach Zjednoczonych i innych, które zostały w swoim kraju, aby wspierać swoje rodziny.

Fashion Museum of the Americas w Brownsville było gospodarzem wydarzenia 12 maja dzięki konsulatowi Gwatemali w pobliskim McAllen iw Maryland, gdzie de Leon mieszka po emigracji do Stanów Zjednoczonych kilka lat temu.

„Jestem kobietą, która myśli o potrzebach swojej społeczności i Gwatemalczyków” — skomentowała De Leon, zanim modelki ubrane w stroje utkane przez gwatemalskie kobiety przeszły po wybiegu.

Błyski rozbłysły podczas parady, aw tym przygranicznym mieście rozległy się oklaski i wiwaty, gdy kobiety, dzieci i mężczyźni maszerowali w rytm wesołej muzyki, ubrani w misternie tkane szaty w kolorze głębokiej czerwieni, zdobiące swe bluzki i damskie spódnice lub męskie tuniki.

„Każdy z jej tekstyliów opowiada historię. Kolor ma znaczenie, podobnie jak każdy region” – powiedział Rosario Ovando, konsul Gwatemali w Macalene.

Około 200 kobiet pochodzenia gwatemalskiego mieszkających w Stanach Zjednoczonych lub w kraju pochodzenia pracuje dla De León, sprzedając jej produkty.

„Kobiety to także te, które przekazują kulturę, przekazują język. Przekazują tradycje” – oświadczył Ovando. „W naszym kraju jest wiele tradycji i wiele kobiet trzyma tę magię w swoich rękach”.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *