Apel biskupa Rigoberto Corridor: Nie oglądaj mszy w telewizji

Musimy powrócić do życia dzięki środkom bioasekuracji
Wiara wybiega i stygnie
Zaniedbywanie społeczności młodzieżowej
Zapobieganie korupcji nie może być nieszkodliwe
Ma to sens dla ofiar konfliktu

Autor: Alvaro Rodriguez Hernandez

Arcybiskup Rigoberto Corridor Bermúdez, metropolita diecezji Pereira, poprosił o powrót do publiczności i nie oglądanie Mszy w telewizji, ponieważ wiara ochładza się i kończy.

W głośnym apelu wzmocnionym przesłaniem biskupów Kolumbii, w wezwaniu do zastosowania biologii przeciwko wirusowi, wyjaśnił w ekskluzywnych wypowiedziach na stronie www.eje21.com.co

szczepionka

Odniósł się do niedawnego dokumentu skierowanego przez Konferencję Episkopatu, w którym wezwał do szczepienia ludzi i zachowania protokołów bezpieczeństwa biologicznego.

W okólniku podpisanym przez biskupów Kolumbii potwierdzili, że epidemia jeszcze się nie skończyła i że wirus istnieje i może przybierać nowe formy i szczepy.

„Kiedy na całym świecie wybucha pandemia, Kościół zaleca, aby idąc do świątyni, robili to z maską i na normalną odległość”.

Twierdzi, że jest to moralny obowiązek i sięga po biologiczne zastosowanie, ponieważ jest to sposób na zatrzymanie lub zmniejszenie ciężaru sytuacji spowodowanej przez wirusa, który jest prawdziwy i istniejący.

Świadomość szacunku dla innych i nie wpływania na innych.

obecność

Dla biskupa diecezji Pereira, prałata Rigoberto Corridor, ideałem jest uczęszczanie do urzędów liturgicznych.

„Msza twarzą w twarz jest kluczowa, ponieważ ludzie są przyzwyczajeni do wirtualnej rzeczywistości, co jest ważne, ale nie to samo, a Papież mówi, że Kościół nie narodził się wyłącznie dla wirtualnej rzeczywistości”.

współistnienie

Od razu dał do zrozumienia, że ​​Kościół narodził się po to, by współistnieć, być razem, ponieważ punktem wsparcia duchowego jest ludzkie poczucie bycia we wspólnocie.

„W taki sposób, że musimy się gromadzić w pewnych okolicznościach, nie narażamy się, ale gdy ta agresja ustępuje, ważne jest, aby ludzie nie oglądali Mszy w telewizji i uczestniczyli w Eucharystii, a w wielu parafiach ludzie zachowali oglądanie Mszy w telewizji, jak to się zdarzyło wielu Od ludzi, a nie do innych, już przybyli.Ponieważ wiara kończy się w ten sposób na odległość i staje się zimna i prosimy ludzi teraz, że epidemia zmniejszyła swoją agresywność, wracamy do życia ”.

młodzież i polityka

Jeśli chodzi o kondycję obecnej młodzieży, front, wybory do rad miejskich i to, czy społeczeństwo je porzuciło, uważał, że polityka, zdaniem ekspertów, wyzyskuje młodzież w ogóle i należy to z pokorą przyznać.

„Istnieje wiele ideologii, które tego wymagają, a społeczeństwo nie wzięło pod uwagę młodych ludzi”.

„Na świecie jest wiele tematów młodzieżowych, widziałem dużo aktywności, ale ogólnie społeczeństwo zaniedbało tę część młodzieży, a teraz, wraz z eksplozją społeczną, zdajemy sobie sprawę, że wiele nam brakuje”.

Natychmiast wezwał do eskortowania młodych ludzi na wybory w tej kruchej, ale ostatecznie demokracji, która pozwala na wybór młodych ludzi, i to jest ku temu okazja: jesteśmy na drodze do demokracji.

Szacuje się, że nie możemy się doczekać, aż kraj przejmie ideologię, coś niedemokratycznego, jak dzieje się na Kubie, Nikaragui i Wenezueli i to jest największy smutek.

„Nasza demokracja istnieje i jest bardzo krucha, ale ja byłem w Polsce i widziałem ludzi bardzo zniewolonych”.

Współdyrektor Banrepublica

Były minister Alberto Carrascoela powiedział w sprawie powołania nowego współdyrektora Banku Republiki:

– Był ministrem gospodarki w jednym z rządów Uribe lub innych kandydujących na prezydenta, takich jak Cardenas. Dr Karaskella wysunął przesadny pogląd, nie znając stanu pandemii, mógł popełnić błąd przedstawiając coś niewłaściwego i zbyt krótką wizję polityczną, ponieważ byliśmy w bardzo niebezpiecznej sytuacji. Miał wiedzę ekonomiczną, ale brakowało mu więcej możliwości politycznych i taktu, by stawić czoła sytuacjom, którym ludzie nie mogli się już oprzeć.

sprawa Mintec

Czy Minister Łączności i Informatyki przejdzie na emeryturę?

– Jestem przeciwnikiem komentowania polityki, a to trudne. To dla mnie trudne. Mówię wam, że rzeczy muszą być zrobione w sposób zapewniający bezpieczeństwo, ponieważ są pieniądze od państwa. To 70 miliardów dolarów i wydaje mi się, że zostało przekazane społeczeństwu, które musi zajmować się internetem na odludziu i że prowadzone są właściwe dochodzenia, że ​​prawda jest dobrze poszukiwana, a pieniądze nie są stracone, ponieważ są dziedziczne. uszkodzenia tam, gdzie to znika. Jeśli chodzi o korupcję, to jak daleko zajdzie i wina ministerstwa. Mam nadzieję, że walka z korupcją nie okaże się tak nieszkodliwa, a fakt, z którego nie wyciąga się wniosków, gdy tak jest zawsze. Jest Urząd Kontrolera, który ma bardzo duże zadanie i jest wiele rzeczy do zrobienia. Prawda jest bardzo smutna, że ​​sytuacja, w której te pieniądze dla młodych ludzi się marnuje.

kursy dla ofiar

– Zatwierdził 16 kursów dla ofiar konfliktów zbrojnych. Twoja opinia?

– Jeśli dojdzie do porozumienia, podpisanego przez Prezydenta RP, a po wojnie z dużą grupą festiwali odbyła się długa dyskusja i jeśli jest to obiecane ofiarom, to logiczne jest, że ci, którzy doznali przemocy dla farsy i innych grup oraz fałszywych alarmów, będzie reprezentować demokratyczną reprezentację. Niebezpieczeństwo polega na tym, że nie są ofiarami lub są rzecznikami sprawców, tych, którzy stosowali przemoc, tych, którzy idą tam, by reprezentować ofiary. Należy się temu dobrze przyjrzeć, aby ci, którzy byli teraz agresywni, nie zostali wybrani. Należy to wziąć pod uwagę, ponieważ może się zdarzyć, że w wyniku przemocy osoby, które były wykorzystywane lub wspierane przez przemoc, pójdą na te miejsca.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *