Aprobata Bidena w USA spada do najniższego poziomu

WASZYNGTON, 23 lipca (Princea Latina) Aprobata prezydenta USA Joe Bidena spadła do 50 procent, najniższego poziomu od czasu objęcia przez niego urzędu, wynika z dzisiejszego sondażu Gallupa.

Ta liczba jest o sześć punktów niższa niż akceptacja prezydenta pod koniec czerwca, ujawniając rosnące rozczarowanie opinii publicznej jego administracją pół roku po inauguracji.

Zgodnie z tymi danymi, dezaprobata gubernatora, która wzrosła z 42 proc. w czerwcu do 45 proc. w lipcu, wskazuje na opublikowane w piątek śledztwo.

Podczas gdy w kraju trwa ożywienie gospodarcze, spadek wskaźnika akceptacji Bidena następuje w czasie, gdy postęp w szczepieniach przeciwko Covid-19 spowalnia i następuje odbicie choroby.

Ponadto Gallup przekonywał, że na spadek zgodności z administracją prezydencką mogą mieć wpływ wyższe ceny towarów i usług, a także problemy Demokratów z negocjowaniem w Kongresie ponadpartyjnego projektu ustawy o rozbudowie infrastruktury.

Badanie wykazało również, że 90 procent zwolenników niebieskiej władzy, 12 procent republikanów i 48 procent niezależnych popiera pracę prezydenta, co jest najniższym do tej pory oceną.

Agencja ankietowa zauważyła jednak, że niska aprobata prezesa między pierwszą a drugą trzecią jego kariery jest powszechna i że Biden wciąż ma lepsze wyniki niż były prezydent William Clinton (1993-2001) i Donald Trump (2017-2021).

W sondażu przeprowadzonym między 6 a 21 lipca wzięło udział łącznie 1700 osób dorosłych, z marginesem błędu wynoszącym cztery punkty procentowe.

ga / kwiecień

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *