Aragońska firma papiernicza Saica kontynuuje ekspansję i umacnia się w Polsce

Aragońska firma papiernicza Saica kontynuuje ekspansję i umacnia się w Polsce

Sklep papierniczy Aragon Saikazajmująca się produkcją papieru makulaturowego do pakowania, wzmocniła swoją obecność w Polska Poprzez nabycie 76% udziałów w spółce zajmującej się gospodarką odpadami Recykling lisaJak podała instytucja w swoim oświadczeniu.

Prezes Grupy SAICA, Ramona Alejandro, stwierdził, że zakup ten umożliwi konsorcjum udoskonalenie strategii rozwoju linii biznesowej Saica Natur, która specjalizuje się w gospodarce odpadami i usługach środowiskowych. Ponadto zdał sobie sprawę, że pomoże im to „w dalszym rozwoju infrastruktury i usług na tym rynku”.

Fox Recycling, mieszczący się w polskim mieście Gdyniama Zatrudnienie 34 pracowników. W 2021 roku zagospodarowała około 45 tys. ton odpadów, osiągając obrót na poziomie 9 mln euro.

Dzięki temu zakupowi Grupa Saica kontynuuje swoją ekspansję w Europie Wschodniej, po wejściu firmy na polski rynek w 2011 roku poprzez „joint venture” z… ZespółDzięki której uzyskała fabrykę tektury falistej w Tiszi (Polska).

Strategia ekspansji

Plany ekspansji wpisują się w strategię na najbliższe pięć lat, której priorytety ogłosili w zeszłym roku. W tym okresie Grupa Aragon ogłosiła swoje zamiary Inwestycja o wartości około 1150 milionów dolarów euro, które będą wypłacane średnio 230 mln euro rocznie.

Wyjaśnili to menedżerowie podczas wydarzenia cyfrowego „Saica 2025: Wspólne budowanie przyszłości”, w którym wzięło udział wielu pracowników grupy na poziomie krajowym i międzynarodowym i podczas którego międzynarodowy koncern Aragon ogłosił swoje główne linie biznesowe. Firma wyszczególniła, że ​​zmierza w stronę „coraz bardziej zrównoważonej przyszłości”. Ścieżka ta obejmuje projekty mające na celu poprawę wydajności w czterech obszarach biznesowych oraz rozwój w Europie i Stanach Zjednoczonych, gdzie w 2020 r. zainstalowano swoją pierwszą fabrykę w tym kraju.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *