Archipelag wśród najtańszych wakacji last minute

Urlopowicze ochłodzą się na plażach wyspy. / Arcadio Suarez

Ceny we wspólnotach autonomicznych są najmniej dotknięte inflacją

Wyspy Kanaryjskie 7 Palma Gran Canaria

Nadejście sierpnia rozpoczęło odliczanie do końca lata, ale jest jeszcze czas na ostatnie wakacje. Jednak wzrost inflacji często utrudnia dostosowanie budżetu rodzinnego i w tym kontekście Wyspy Kanaryjskie zajmują pozycję drugiego najbardziej niezależnego ekonomicznie społeczeństwa.

Takie są wnioski z analizy przeprowadzonej przez wyszukiwarkę Holidu mieszkań i wynajmu wakacyjnego na temat ewolucji cen i najodpowiedniejszych destynacji dla Hiszpanów na nadchodzące wakacje 15 sierpnia.

Tylko
ekstremadura Stanie przed archipelagiem, ze średnią ceną 101 euro za noc, podczas gdy na wyspach średnia wynosi 107.
Kastylia-La Mancha Będzie podążał za listą w cenie 118 euro,
Galicja W cenie 121 euro i
Murcja W cenie 124 euro.

Ceny też
Różni się w zależności od wyspy?. Na La Gomerze, El Hierro i La Palmie można znaleźć opcje w cenach od 70 do 80 euro za noc. Stołeczne wyspy przekroczyły już 100, a Teneryfa jest nieco tańsza w porównaniu do Gran Canarii. Zamiast tego najdroższe będą Fuerteventura i Lanzarote, których ceny wahają się od 110 do 120 euro.

Archipelag Balearów byłby bardzo daleko, co daje 321 euro za noc na Majorce i 373 euro na Minorce za wynajem.

inflacja

W kontekście międzynarodowym Hiszpania odnotowała średni wzrost cen o 12%. Jeśli wziąć pod uwagę wyspy jako cel podróży, to inflacja była nieco niższa w porównaniu z ubiegłym rokiem: na przykład na Majorce ceny sezonowe są o 5% wyższe, a na La Palmie o 7%.

W tym wierszu, według ankiety opracowanej przez portal, 54% właścicieli domów wakacyjnych w Hiszpanii wskazało, że nie podniosą swoich cen latem 2022 r.

Inne kierunki

Jeśli pozwalają na to kieszenie, podróżnicy w ostatniej chwili mogą również wyjechać z kraju na wakacje. Z perspektywy europejskiej najtańsze opcje dotyczą Polski lub Węgier, gdzie nocleg w wakacyjnym wynajmie kosztuje nieco ponad 100 euro za noc.

Z drugiej strony Francja może być rozsądnym zakładem, biorąc pod uwagę, że średnia cena między ubiegłym rokiem a tym wzrosła tylko o 9% (129 euro w 2021 r. i 141 euro w 2022 r.). Z kolei w Portugalii zrobiło to 12%, oferując czynsze w wysokości około 150 euro.

Na przeciwległych biegunach listy inflacyjnej znajduje się Holandia, na samym dole, ze wzrostem zaledwie o 3% i cenami około 170 euro. Na szczycie znajduje się Grecja z 24% i czynsze obecnie wahające się od 180 EUR lub Włochy z 16% wyższą średnią ceną (164 EUR).

Wskazówki dotyczące oszczędzania w ostatniej chwili

  • Bądź elastyczny przy wyborze miejsca docelowego. Jeśli opcja odbiega od bardziej popularnych miejsc docelowych, jest bardziej prawdopodobne, że znajdzie rozsądne ceny.

  • Bądź elastyczny z historią. Poza sezonem ceny znacznie spadają.

  • Miej oczy otwarte. Od czasu do czasu anulacje prowadzą do ofert last minute.

  • Wybierz domy wakacyjne z natychmiastową rezerwacją. Kiedy czas jest przeciwko tobie, czekanie między poradnictwem a zatwierdzeniem przez gospodarza może być frustrujące.

  • przewidywać. Planowanie pomaga zaoszczędzić czas i pieniądze w prawie każdym aspekcie.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.