„Arctic” Macedonii Mariji Apcevskiej wygrywa Grand Prix ZINEBI

krótki film fabularny biegun północny Wyreżyserowane przez macedońskiego filmowca Maria Abszewska Zdobył Grand Prix ZINEBI, jak ogłosiło w piątek Międzynarodowe Jury Festiwalu w Bilbao. „To film tak dokładny jak twarz jego bohaterki, który opisuje kobiece pożądanie jako coś, co płynie między nadzieją, zaangażowaniem, presją i łagodnym uwolnieniem. W jej młodości dramat pojawia się i wybucha jednym ruchem” – powiedział jury .

Marija Apcevska zaprezentowała tę pracę na ostatniej edycji Festiwalu Filmowego w Cannes, stając się pierwszym filmem macedońskim, który znalazł się na najważniejszym festiwalu filmowym na świecie. Krótkometrażowy film jest również pierwszym filmem, który Zainabi zaproponował jako nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej (EFA) w nadchodzącym cyklu.

Zwycięzcy Międzynarodowego Festiwalu Filmów i Filmów Krótkometrażowych w BilbaoDziś w Arriaga w Bilbao odsłonięto 55 prac. Tego popołudnia rozpocznie się gala o 19.30, na której zostaną wręczone nagrody i pokazane zostaną zwycięskie filmy.

Dyrektor Festiwalu Vanessa Fernandez i reszta jury ogłosiła główne nagrody, Wśród nich jest główna nagroda Pierwszego Międzynarodowego Konkursu Filmowego ZIFF-Zinebi, która trafiła do: Rockowy wzrost dnaI Wyreżyserowane przez amerykańskiego reżysera Ferna Silva. Już w tym roku swoim debiutem reżyser otrzymał wyróżnienie specjalne jury Wydziału Spotkań ostatniego Berlinale. Jury opisuje zwycięski film jako „wędrówkę przez różne stany materii, ich czas i fakturę, między intensywnym odciskiem człowieka a piękną gwałtownością natury”.

Nagrodzony główną nagrodą za najlepszy baskijski krótkometrażowy film animowany powierzchnia na powierzchnięod twórcy
Gasteiztarra Mel Arranz, który mimo młodego wieku i faktu, że jest to jego pierwszy film krótkometrażowy, ma już za sobą wielokrotnie nagradzaną karierę twórczą. Bez opisu jego użycia, stworzenie ma bohaterów, dotyk i skórę. „Kiedy uściskamy komuś rękę, od razu zauważamy, czy jest zimna, gorąca, wilgotna, czy sucha. Co więcej, ręka może wywołać w nas strach, siłę, nerwy, złość czy szczęście. Wierzymy, że uściśnięcie czyjejś ręki jest aktem pełnym uczuć, które nie. Można to wytłumaczyć słowami – wyjaśnił niedawno reżyser.

Nagroda dla najlepszego krótkometrażowego filmu animowanego została przyznana duńskiej produkcji nieodłączny, Niolai G. H: Jacobsen, najlepszy krótkometrażowy film animowany polskiej produkcji okruchy życia Najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny dla produkcji brytyjsko-francuskiej rodzaj intymności.

Jury przyznało również specjalne odniesienie do filmu dokumentalnego Dzień FayI Dla meksykańsko-etiopskiej reżyserki Jessiki Bashir, a Nagroda Małego Jury trafiła do Los Fundadores.

Ze swojej strony Zarząd SGAE Fundacji Euskadi nagrodził krótkometrażowy film fabularny kinkaNapisany przez Maider Oleaga, z nagrodą za najlepszy scenariusz baskijski.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *