Argentyna cieszy się „spójnością”, powstrzymując się od zawieszenia członkostwa Rosji w Organizacji Państw Amerykańskich

Ponad 4 miliony szczepionek przeciwko Covid-19 przybyło z Kovacs do Wenezueli
Ta treść została opublikowana 22 kwietnia 2022 – 13:45

Buenos Aires, 22 kwietnia (EFE). Argentyński rząd bronił dziś „konsekwencji” w swojej polityce zagranicznej, tłumacząc swoje stanowisko wstrzymania się od głosowania, w którym Rosja zawiesiła w czwartek stanowisko stałego obserwatora w Organizacji Państw Amerykańskich (OPA). ).

Wstrzymanie się od głosu w Argentynie nastąpiło zaledwie kilka tygodni po tym, jak dyrektor wykonawczy prezydenta Argentyny Alberto Fernandez zagłosował za zawieszeniem Rosji w Radzie Praw Człowieka ONZ.

„Jeśli jest coś, co rząd ma w polityce zagranicznej, to jest to spójność, a nie sprzeczność” – powiedziała na swojej cotygodniowej konferencji prasowej rzeczniczka prezydenta Gabriella Cerruti, po skonsultowaniu się z dziennikarzem na temat rzekomej sprzeczności, jaką spowodowała. Wykonawczy.

W swoim wyjaśnieniu Cerruti wskazał, że rząd poparł zawieszenie członkostwa Rosji w Radzie Praw Człowieka ONZ, „ponieważ jest przedmiotem dochodzenia prowadzonego przez komisję śledczą promowaną przez Argentynę w sprawie naruszeń praw człowieka na Ukrainie”.

Dodał jednak, że „nie wszystkie wydalenia i sankcje mają taką samą moc we wszystkich organizacjach międzynarodowych”.

„Argentyna nie wierzy, że wydalenie kraju z organizacji międzynarodowej poprawia sytuację w odniesieniu do tego kraju, w którym to przypadku OPA stosuje sankcje lub wydalenie niektórych krajów jako swój zwykły mechanizm” – powiedział Cerruti.

W czwartek Stała Rada Organizacji Państw Amerykańskich zgodziła się zawiesić Rosję jako stałego obserwatora w odwecie za inwazję na Ukrainę oraz w celu dalszego odizolowania Moskwy na arenie międzynarodowej.

Rezolucja uzyskała 25 głosów za, żadnego przeciw, jeden nieobecny – Nikaragua – i 8 wstrzymujących się: Honduras, Meksyk, Salwador, Saint Kitts i Nevis, Saint Vincent i Grenadyny, Argentyna, Boliwia i Brazylia.

„Argentyna nie będzie naciskać na wykluczenie (Rosji) z G20 ani Organizacji Państw Amerykańskich, bo jedno nie ma nic wspólnego z drugim, bo nie służy to jedynemu celowi, jaki mamy w naszym polityka zagraniczna i że legitymizacja praw człowieka jest osiągana we wszystkich krajach świata” – zauważył Cerruti. i we wszystkich sytuacjach na świecie. EFE

rgm / fpa

© EFE 2022. Redystrybucja i retransmisja całości lub części treści Usług Efe bez uprzedniej i wyraźnej zgody Agencia EFE SA jest wyraźnie zabroniona.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.