Argentyna na platformie krajów z najgorszym traktowaniem epidemii

Argentyna znalazła się na podium krajów, które najgorzej walczyły z epidemią, zgodnie z najnowszym rankingiem odporności przygotowanym przez słynnego doradcę finansowego Bloomberga, który umieścił ją na 51 z 53. Tuż nad Polską i Brazylią – odpowiednio – Argentyna spadła o siedem miejsc. od marca do kwietnia od 44 do 51.

Jakie są przyczyny, które skłoniły amerykańską firmę do zaliczenia tego kraju do trzech najgorszych krajów pod względem zarządzania kryzysem zdrowotnym? Zasadniczo wzrost wskaźnika pozytywności wynosi 29 procent. Najlepiej zbadane kraje. Z każdych 100 testów 29 było zakażonych, co jest głównym czynnikiem wpływającym na ogólną średnią.

Ale wpływ miały również inne wskaźniki, takie jak 1256 zgonów na 100 000 mieszkańców w ostatnim miesiącu; 1360 zgonów na milion od początku pandemii, a niewystarczające 7,8% populacji dotarło do tej pory ze szczepionkami przeciwko Covid-19. Tymczasem śmiertelność (wczoraj 62 947 zgonów) wyniosła 1,1%.

Raport Bloomberga ma być fotograficznym obrazem zarządzania epidemią w 53 gospodarkach, których PKB przekracza 200 miliardów dolarów. W tym celu, oprócz wskaźników pozytywnych, śmiertelności i dostępu do szczepionek, ocenia również ograniczenia obowiązujące w każdym kraju i ich wpływ na PKB.

Polska podała wystarczającą liczbę szczepień 13% swojej populacji, co oznacza penetrację większą niż dwie trzecie światowej populacji. Jednak zmienna zidentyfikowana w Wielkiej Brytanii wywarła ogromny wpływ na populację, do tego stopnia, że ​​obecnie odpowiada za 90% nowych infekcji i spowodowała rekordową liczbę urazów i zgonów ”, ostrzega tekst.„ Podczas gdy ”szczep został odkryty po raz pierwszy w Brazylii niszczy Amerykę Łacińską, nawet w miejscach takich jak Chile, „pomimo faktu, że około jedna trzecia populacji została w pełni zaszczepiona, co podkreśla, że ​​kraj rządzony przez Sebastiana Pinera jest najlepszy w regionie pod względem radzenia sobie z epidemią.

Z drugiej strony w rankingu znajdują się Singapur, Nowa Zelandia, Australia, Izrael, Tajwan, Korea Południowa, Japonia, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Finlandia i Hongkong.

Alert dla DOS

Na podstawie tych danych północnoamerykańska firma wysłała ostrzeżenie o „niepokojącej” sytuacji w Polsce i Brazylii, jedynych dwóch krajach gorszych od Argentyny.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *