Argentyna ratyfikuje swoje prawo do przestrzeni morskich | Aktualności

Argentyńskie MSZ ratyfikowało w sobotę swoje stanowisko w sprawie prawa do sprawowania suwerenności nad swoimi ziemiami i obszarami morskimi.

Przeczytaj także:

Rząd Argentyny podkreśla stopniowy wzrost gospodarki

Lokalne media donoszą, że w Dniu Argentyńskich Interesów na Morzu Ministerstwo Spraw Zagranicznych stwierdziło w oświadczeniu, że rząd wdraża różne polityki w celu lepszej ochrony i zrozumienia zasobów tego narodu; A także ułatwienie korzystania z niego w sposób zrównoważony.

W tym sensie pojawia się monitorowanie i kontrola wód podlegających jurysdykcji, a także szereg środków mających zniechęcać do nielegalnych, nieraportowanych i nieuregulowanych połowów i położyć im kres; i badania naukowe.

Do tego dochodzi potrzeba ustanowienia suwerenności nad Malwinami, Georgią Południową, Sandwich Południowy i odpowiadającymi im obszarami morskimi.

W którym szukali powtórki regionu wschodzącego i mającego duże znaczenie dla tego kraju w Ameryce Południowej.

Zwrócili również uwagę na tworzenie i adaptację Krajowego Systemu Obszarów Chronionych, do którego dochodzi stanowisko dalszej współpracy na forach wielostronnych i bilateralnych.

Z dokumentu wydanego przez tekę dyplomatyczną jasno wynika, że ​​tym sprawom poświęca się szczególną uwagę nie tylko w sprawach polityki zagranicznej, ale także w promowaniu projektu suwerennego rozwoju.

Również w tę sobotę, w ramach 40-lecia wojny o Malwiny, na placu Malwina oddano do użytku brązowy pomnik ku czci byłych bojowników; Świętuj przewodnictwo arcybiskupa miasta „Tony” Reda, jednego z najsłynniejszych ocalałych z La Platy.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.