Argentyna stawia na wzmocnienie Mercosuru – Prensa Latina

Argentyna stawia na wzmocnienie Mercosuru - Prensa Latina

Interweniując w spotkaniu, w którym wzięło udział 500 wybitnych liderów biznesu i przedstawicieli świata biznesu, urzędnik zauważył, że blok ten stanowi międzynarodową platformę projekcyjną par excellence dla Argentyny i regionu oraz ma inne znaczenie w kontekście międzynarodowym przy rozpoczynaniu negocjacji z reszta świata.

Po odnotowaniu głównych wyzwań, przez które obecnie przechodzi blok, takich jak debata na temat wspólnej taryfy zewnętrznej i agendy stosunków zagranicznych, Nim zaprosił nas do zastanowienia się, jak iść naprzód w przyszłość.

Podczas swojej prezentacji urzędnik podkreślił, że Mercosur powinien powołać się na artykuł 1 Traktatu Asuncion, który przewiduje wspólne negocjacje z krajami trzecimi i blokami regionalnymi.

„Nie podzielamy stanowiska, że ​​każdy kraj rozpoczyna negocjacje osobno. Siła Mercosuru tkwi we wspólnej projekcji międzynarodowej, która daje mu większą siłę negocjacyjną, gdzie możemy uzyskać większe korzyści i jesteśmy przekonani, że z tego punktu widzenia może wzmocnić gospodarkę”.

Innym razem opisał, że dla przemysłu argentyńskiego ochrona Mercosuru, który kraje bloku uważane jest za pierwszy międzynarodowy cel, jest niezbędna dla przemysłu argentyńskiego.

W związku z tym stwierdził, że czterej członkowie założyciele (Argentyna, Urugwaj, Brazylia i Paragwaj) są wysoce konkurencyjni w zakresie towarów rolno-spożywczych i podstawowych produktów oraz mają ogromne międzynarodowe oczekiwania w oparciu o ich sektor rolno-przemysłowy.

Powiedział, że czasami tracimy z oczu fakt, że aby rozwijać i osłabiać naszą branżę, zwiększanie konkurencyjności i innowacyjności procesów produkcyjnych ma fundamentalne znaczenie dla wzmocnienia wspólnego rynku.

mem / maj / gdc

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *