Argentyna trafia do aresztu z powodu stanu zdrowia – Prensa Latina

Argentyna trafia do aresztu z powodu stanu zdrowia – Prensa Latina

W najgorszym tygodniu od początku epidemii, w marcu ubiegłego roku, kiedy odnotowano ponad 35 tys.zakażeń dziennie, a od tej soboty odnotowano nowy rekord zgonów, około 700 osób w ciągu jednego dnia. do 30. maja w regionach 22 prowincji, zwłaszcza w regionie stołecznym Buenos Aires, znów powraca ścisła izolacja.

Zgodnie z prezydenckimi przepisami osobiście zawieszono działalność społeczną, gospodarczą, oświatową, religijną i sportową, będą działać tylko podstawowe sklepy, a po domu będzie można poruszać się w godzinach od 6:00 do 18:00 czasu lokalnego.

Po dziewięciu dniach, do 11 czerwca, działania zostaną wznowione w ramach obecnych środków, a ograniczenia odpowiadające każdemu regionowi zostaną wprowadzone zgodnie ze wskaźnikami epidemiologicznymi i zdrowotnymi.

Jednak w tym okresie, w celu dalszego zmniejszenia liczby ofiar, zostanie zorganizowane ponowne ograniczenie działań w najbardziej niebezpiecznych obszarach w weekendy 5 i 6 czerwca.

Od wczoraj odczuwalny był wpływ nowych środków. Minister bezpieczeństwa Sabina Frederick oświadczyła, że ​​będzie starała się unikać przemieszczania się między miastem a tzw. Corbano Buenos Aires, łączącym stolicę z prowincją Buenos Aires, a także w obrębie regionu.

W ostrzeżeniu szef worka podkreślił, że „turystyka jest zabroniona” w przededniu Festiwalu Mostowego do Ojczyzny, który zbiega się z 211. rocznicą Rewolucji Majowej.

W ciągu tych dziewięciu dni władze zamkną 71 portów między stolicą a prowincją Buenos Aires i będą przeprowadzane statyczne, dynamiczne i losowe operacje, które będą przeprowadzane 24 godziny na dobę.

Ponadto 11 500 żołnierzy federalnych zostało rozmieszczonych w 65 punktach kontrolnych, które zostały rozmieszczone w 31 prowincjach w Wielkim Buenos Aires i 10 punktach kontrolnych w głównych interdyscyplinarnych punktach dostępu między oboma miejscami.

„Problem jest bardzo poważny i jest widoczny we wszystkich częściach kraju” – powiedział prezydent Alberto Fernandez w ubiegły czwartek, ogłaszając uwięzienie, dodając, że zdaje sobie sprawę, że ograniczenia te stwarzają trudności; Ale w obliczu rzeczywistości nie ma innego wyjścia, jak tylko uratować życie.

msm / may

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *